Strona 1 z 1

Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 06:13
autor: bodalski
Uszanowanie.

Szybkie pytanie do znawców. Czy iPhone 7 zrywa połączenie z wifi kiedy leży nieużywany?
Ja mam Galaxy S8 i tam w ustawieniach mogę wybrać czy po uśpieniu telefonu połączenie z wifi będzie utrzymane czy telefon będzie pobierał dane przez sieć komórkową.
Żona ma iPhonea 7. Do niedawna miała numer służbowy, więc zużycie gigabajtów średnio mnie interesowało :) od kilku dni ma już prywatny numer. Jak przeglądam spis połączeń on line to widzę, że telefon potrafi pobrać nawet 300 mb. I to w czasie gdy jesteśmy w domu i teoretycznie powinien korzystać z domowego wifi. Jest gdzieś w iPhonie takie ustawienie jak w androidzie żeby tel. nie rozłączał się z wifi nawet gdy jest zablokowany?

Re: Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 07:37
autor: KR2615
Patrząc na mój router z rana to raczej Android (pierwsze urządzenie) nie rozłącza a iPhone (drugi w Registration table) tak.

Obrazek

Re: Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 08:54
autor: kemsinenu
300 MB to sporo. Czy to przez jeden dzień tyle? Może jest włączone wifi assist lub aktualizacje aplikacji przez sieć komórkową?

Nie ma opcji wymuszenia stałego połączenia z wifi. Jedynie można ręcznie wyłączyć dane komórkowe.

Re: Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 09:36
autor: bodalski
No sporo sporo. Nie przez jeden dzień tylko "za jednym razem". Telefon leżał na stole, w domu działające wifi a on zassał prawie 300 MB przez sieć komórkową. Rozmawiałem ze znajomym, użytkownikiem produktów Appla od lat. Powiedział, że nie ma opcji wymuszenia stałego połączenia z wifi. No nic, niech tak będzie.

Re: Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 20:07
autor: f0ku5
Potwierdzam, iPhone nieużywany rozłącza się z WiFi.

Re: Połączenie z WIFI

Post:19 lip 2018, 22:17
autor: iphoneski
Wyłącz asystę wifi w ustawieniach sieci kom. To jest taka funkcja, która pozwala pobierać dane z pakietu zamiast z wifi. Jak to wyłączysz powinno być ok. Obok tej asysty jest też wyłącznik możliwości wysyłania danych na iCloud po sieci kom. To też lepiej wyłączyć, tam czasem idzie sporo danych, szkoda pakietu.
f0ku5
To jakim sposobem gdy mam zablokowany tel dostaję powiadomienia? Wifi się usypia gdy go nie używasz a nie rozłącza ;)

Re: Połączenie z WIFI

Post:20 lip 2018, 10:46
autor: f0ku5
Ta opcja od iClouda dotyczy tylko danych aplikacji i dokumentów, a nie np. zdjęć czy filmów ;) Nie trzeba tego wyłączać, bo to są znikome ilości danych.
A co do tego WiFi - powiadomienia otrzymujesz, bo telefon się przełącza na sieć komórkowa. Przynajmniej u mnie to tak działa.

Re: Połączenie z WIFI

Post:14 sie 2018, 14:01
autor: Julienne
[quote][/quote]
Tak, bo w IOS 11 lub 12 Beta ustawienie WI FI często wyłącza się samoistnie np. do jutra. I wtedy, jeśli sieciowe nie jest wyłączone działa. Jednak nie próbowałam tego zmieniać, bo nie zwracam na to uwagi.