DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1004165  autor: Loko_Poko
 17 lip 2018, 16:37
Witam. Przesiadłem się na Iphona SE i mam problem z wysyłką mms. Mój kolega ma taki sam model, taki sam iOS, lecz w obu są różne opcje ustawień. U niego po wejściu w menu-wiadomości w polu sms/mms widnieją 4 opcje:1-MMS,2-pokaż pole tematu, 3-liczba znaków, 4-blokowanie. U mnie brak jest tej opcji MMS. Jak wybiorę zdjęcie do wysyłki to jemu widnieje wyślij za pomocą wiadomości i mail, a mi tylko mail. Oczywiście jak wybieram ,,więcej" to nie mam tam wiadomości. Jak wysłać MMS? Proszę o porady.
 #1004170  autor: Remington
 17 lip 2018, 16:55
Czyli masz pewnie Plusa lub jakiś MVNO na nim działający. Musisz w Ustawienia - Dane komórkowe wpisać dane MMSC, na stronie operatora powinieneś mieć wszystkie podane. Następnie restart i w Ustawienia - Wiadomości uaktywnić MMS (nie pamiętam czy tego nie trzeba zrobić przed restartem).
 #1004177  autor: Loko_Poko
 17 lip 2018, 17:05
tak MVNO Plusa. Dane mam wklepane, ale w Ustawienia - Wiadomości nawet nie mam opcji związanej z MMS.
 #1004220  autor: Remington
 17 lip 2018, 20:52
Pojawia się po restarcie, jeśli masz wszystkie dane MMSC wprowadzone. Może jakiejś brakuje.
 #1004307  autor: Loko_Poko
 18 lip 2018, 17:45
Ok, zaktualizowałem do iOS 11.4.1 i pojawiła się opcja MMS. Nie wiem dlaczego wcześniej na iOS 11.4 jej nie było. MMS w a2mobile śmigają. Dzięki