DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #998399  autor: Maciej Loret
 11 cze 2018, 11:03
Remington pisze:Tam gdzie podałem, jest opcja roamingu, także w Play.
Mógłbyś zrobić zrzut ekranu?
Remington pisze: Jeśli przywracałeś z backupu, to przywróciło się wszystko włącznie z ustawieniami. Jeśli odtwarzałeś system całkowicie od nowa, to chyba będzie wyłączony.
Backup'u nie było więc wszystko od nowa na czysto...
Tyle, że nie wiem gdzie to włączyć...

EDIT:
Patrzę w iPhone'a 8 i tam Menu "Sieć komórkowa" -> "Opcje danych kom." -> jest
1. Włącz LTE Głosowy i danych
2. Roaming danych
3. Sieć komórkowa danych

Natomiast w iPhonie SE po przywróceniu systemu na czysto pozycji 2. na pewno nie ma...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998584  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 10:08
Remington pisze:No to ciekawostka! Oba z kartą Play?
SE z kartą RBM, a "8" z Orange.
SE wcześniej miał uruchomiony roaming (był w Chorwacji i wszystko działało) ale nie pamiętam jak wyglądało menu.
Dziś będę może więcej wiedział bo telefon będzie w Niemczech...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998595  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 11:22
Remington pisze:Czyli w ustawieniach operatora jakby zablokowali. No to nieźle.

Ja podawałem Ci namiary z iP z kartą Orange właśnie.
Dla pewności jeszcze raz sprawdziłem w Play24, ale roaming jest włączony, pakiet 1,2GB w roamingu uruchomiony...
Czy jest możliwe, że roaming w menu telefonu pojawi się dopiero, gdy karta SIM znajdzie się w zasięgu któregoś z operatorów roamingowych?
Poproszę osobę posiadającą ten telefon by wysłała mi testowo SMSa z Niemiec do Polski (o ile roaming zadziała i się o moim SMSie dowie)...

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret
 #998596  autor: Remington
 12 cze 2018, 11:27
Skoro w Play24 roaming aktywny to zadziała - przełącznik (którego tu brakuje) dotyczy tylko roamingu danych.

Trudno powiedzieć, czy i kiedy się pojawi. Może warto zapytać Playa bezpośrednio (P24 lub na ich forum)? Może przyblokowali prezentację tego, bo nie jest rozróżniany roaming krajowy od zagranicznego (tak tylko gdybam).
 #998598  autor: Maciej Loret
 12 cze 2018, 11:41
Remington pisze:Skoro w Play24 roaming aktywny to zadziała - przełącznik (którego tu brakuje) dotyczy tylko roamingu danych.
Właśnie dostałem SMSa z Niemiec, więc roaming jest.
Jeszcze raz zalogowałem się do Play24 i 100MB już wsiąkło czyli wszystko chodzi. Dzięki za pomoc.
Remington pisze: Trudno powiedzieć, czy i kiedy się pojawi. Może warto zapytać Playa bezpośrednio (P24 lub na ich forum)? Może przyblokowali prezentację tego, bo nie jest rozróżniany roaming krajowy od zagranicznego (tak tylko gdybam).
Zastanawiam się jak robią ludzie mieszkający przy granicy a korzystający z OPlay i podobnych?.
Sam mieszkałem 20 lat w Zgorzelcu, 1km od granicy z Niemcami i pierwszą rzeczą po włożeniu karty SIM do telefonu było wyłączenie roamingu, bo zasięg niemieckich sieci był bardzo dobry.

---
Pozdrawiam,
Maciej Loret