DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #1010121  autor: t r o i p
 29 sie 2018, 23:16
Up zgadzam się z tobą w 100%, problemem jest to, że to posiadacze iPhone usiłują wszystkich przekonać, że mają najlepszy sprzęt i namawiają wszystkich do jego zakupu.

Dictum sapienti sat est.
 #1010124  autor: iphoneski
 29 sie 2018, 23:35
T-mati1 pisze:Przestać robić gownoburze. Nikt nikogo nie przekona że jego jest lepsze i pieprzenie, że jedno jest lepsze od drugiego nie ma sensu. Każdy niech żyje w swoim świecie
Wyraziłem tylko swoje zdanie, tego użytkownika nie przekonasz dlatego dyskusję kończę. Kiedyś 3 dni tłumaczyłem mu w jaki sposób abonament wychodzi mnie taniej niż jego karta, nawet rozpisałem to jak dziecku z podstawówki. Nie pomogło, dlatego kolejny raz nie mam zamiaru czasu marnować.
 #1010137  autor: Remington
 30 sie 2018, 08:20
troip,
bo wszystko sprowadza się do priorytetów. Jeśli np. dla kogoś najważniejszym kryterium wyboru jest bezpieczeństwo, to trzeba mu polecić iPhone'a, a jeśli najważniejsze i must have są raporty doręczeń SMS, to Androida.
 #1010268  autor: Pabloeq
 30 sie 2018, 20:21
A ja się zacząłem bawić iphonem dlatego że znudził mnie już android a zaczął irytować, wieczne poprawki i łaty, wyczekiwanie na aktualizację, dublowanie wszystkiego plus jakieś nakładki (samsung), sklep google, galaxy apps...
Siłą iOS jest jego prostota i optymalizacja i tego długo nic nie zmieni, natomiast polityka Apple, ceny... no cóż, nie ma przymusu kupowania niczego od Apple tak samo jak androida.
Ja doszedłem do jednego wniosku po latach z androidem, android obecnie tak, ale...wyłącznie na flagowcach renomowanych producentów, inaczej android to męka.
 #1010269  autor: t r o i p
 30 sie 2018, 20:27
Pabloeq, masz sporo racji. Ale android na urządzeniach ze średniej wyższej półki np na snapdragonie 660, czy też 770, plus pamięć RAM min 4 GB UFS, też powinna się nieźle sprawować.

Dictum sapienti sat est.
 #1010296  autor: Micho
 30 sie 2018, 22:57
@Pabloeq Tylko że najtańszy Ifon (nie licząc SE) kosztuje tyle co flagowiec androidowy (może nie najnowszy)
 #1010324  autor: Remington
 31 sie 2018, 08:51
Ale to problem tylko w krajach takich jak Polska. Na Zachodzie ten telefon kosztuje mniej więcej tyle samo co tutaj, a zarobki mają dużo większe. Stąd tam iPhone nie jest tam niczym ekskluzywnym. Będąc w Berlinie czy w Londynie, widziałem w rękach ludzi niemal tylko iPhony.
 #1010449  autor: Micho
 31 sie 2018, 19:50
Własnie patrzę, że IP7 i IP8 staniały o 400zł w MediaMarkcie :)
 #1010533  autor: f0ku5
 01 wrz 2018, 10:21
t r o i p pisze:Iphone X ma najsłabszy akumulator i najkrócej działa na jednym ładowaniu w śród flagowców
brednia
t r o i p pisze:Znacznie gorzej jest z iPhone kiedy go używamy nieco ponad 4 godziny to jest max dla iPhone X
brednia
t r o i p pisze:Czyli rzadko kiedy dotrwa do wieczora, przeważnie już popołudniu skończy mu się akumulator, no chyba że nie będzie używany
brednia
t r o i p pisze:A i sam proces ładowania to ponad 3 godziny.
brednia, zależy od ładowarki. Ja ładuje swojego ładowarką od iPad'a i 100% mam mniej niż w półtorej godziny
t r o i p pisze:Teraz Straszy się ludzi jakimiś rzekomymi wirusami na androidzie.
straszy się, bo syfa można złapać nawet z oficjalnego marketu
t r o i p pisze:A jak pokazują wszelkie dane iOS jest tak samo podatny na ataki jak android.
brednia

Zobaczyłem tyle bzdur tylko w tym jednym poście, że aż mi szczęka opadła.
Każdy system ma swoje wady i zalety, ale na litość - bądźmy obiektywni ;)
 #1010535  autor: Remington
 01 wrz 2018, 10:34
f0ku5 pisze:
t r o i p pisze:Teraz Straszy się ludzi jakimiś rzekomymi wirusami na androidzie.
straszy się, bo syfa można złapać nawet z oficjalnego marketu
t r o i p pisze:A jak pokazują wszelkie dane iOS jest tak samo podatny na ataki jak android.
brednia
Kurczę przegapiłem to wcześniej. Oczywiście, że jedno i drugie to bzdury.

@troip,
o "rzekomych wirusach" na Androidzie pogadaj z tymi, których okradziono - to pokaźna grupa osób, która każdego dnia rośnie, artykułów o tym w necie jest mnóstwo, nie ma tygodnia by banki nie ostrzegały przed nimi, nawet polsatowska "Interwencja" niedawno o tym była.

Co do podatności iOS, to z racji tego jak ograniczone jest jego API i proces dystrybucji aplikacji, nie znajdziesz nikogo okradzionego przez wirusa na iOS. Bo wirusy na ten system są jak Yeti - niby są, ale nikt na nie nie trafił. Wykrycie takiego wirusa staje się newsem na cały świat, bo taka to rzadkość.
 #1011108  autor: Kraszer
 04 wrz 2018, 15:44
w sumie na iphone siedze juz kilka lat, ale mam pytanie:
czy da sie, na 5s, przestawic bluetooth tak, aby w panelu wyciaganym z dolu ekranu da sie ustawic permamentne wylaczanie bluetooth czy trzeba to robic kazdorazowo z placa przez opcje?
 #1011116  autor: iphoneski
 04 wrz 2018, 16:15
Kiedyś można było, teraz tylko w ustawieniach. Ja osobiście nie wyłączam bo jak jest włączony to nawigacja dokładniej pokazuje położenie.
 #1011146  autor: f0ku5
 04 wrz 2018, 19:24
Dokładnie, nie ma potrzeby wyłączania na stałe BT, czy WiFi.
 #1011337  autor: Micho
 06 wrz 2018, 09:40
Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnego filmu na YT pokazującego przydatne i te mniej przydatne funkcje (ficzery) w iOS. Same filmy porównujące szybkość otwierania aplikacji a mnie to ziębi i grzeje czy IPhone otwiera aplikacje o 0.0001 sek szybciej od takiego np. S9 bo to mojego życia nie uczyni lepszym :)
Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
 #1011429  autor: Pabloeq
 06 wrz 2018, 13:36
Micho pisze:Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
Jakie ma mieć te "przydatne funkcje"?

Po co nakładka na iOS? Co oni mają "nakładać" na swój system który ma już to co ma mieć?
 #1011496  autor: Remington
 06 wrz 2018, 21:33
Micho pisze:Tak szukam i szukam i nie mogę znaleźć żadnego filmu na YT pokazującego przydatne i te mniej przydatne funkcje (ficzery) w iOS. Same filmy porównujące szybkość otwierania aplikacji a mnie to ziębi i grzeje czy IPhone otwiera aplikacje o 0.0001 sek szybciej od takiego np. S9 bo to mojego życia nie uczyni lepszym :)
Czy iOS ma jakieś przydatne funkcje oprócz wysuwanej górnej i dolnej belki?
To może przeczytaj ten wątek od początku. Dowiesz się z niego, że nie ficzery zachwalają osoby przekonane do iPhonów. Pamiętam też kilka innych dyskusji o tym, w których brałem udział:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=91064
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=91585
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=90749

Micho pisze:W zasadzie każdy producent telefonów z Androidem ma swoją nakładkę która posiada wiele ciekawych i przydatnych funkcji. W Iphonach nic takiego nie widzę.
Bo Apple instaluje iOS, czyli system, którego sam jest producentem.
 #1026021  autor: Micho
 15 paź 2018, 10:08
Cały czas mnie kusi, żeby poznać "wroga" od środka i kupić IPhone (raczej 7 bo szkoda wydać więcej jak telefon a raczej system nie podpasuje).
Zacząłem przeglądać grupę Apple na FB i jestem zaskoczony. To BOSKIE urządzenie psuje się tak samo jak telefony z androidem.
Ale co mnie najbardziej zaskoczyło to ilość problemów z akumulatorem. W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku. I to gdy system pokazuje sprawność akumulatora na poziomie 80-90%. Co jest z tymi bateriami? We flagowcach androidowych bardzo rzadko ktoś się na nie skarży.
 #1026032  autor: Remington
 15 paź 2018, 11:03
Micho pisze:W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku.
Na przestrzeni 7-8 ostatnich lat w mojej rodzinie było w sumie 12 iPhonów i ani razu nikt nie wymieniał baterii, więc to Twoje "prawie" jest dużo na wyrost. Z moich znajomych też nikt nic nie wspominał o wymianie baterii...

Technicznie, iPhone faktycznie nie jest jakimś arcydziełem, ale jak poczytać opinie to właśnie w iOS większość komentujących widzi jego przewagę.
 #1026054  autor: Pabloeq
 15 paź 2018, 12:45
Micho pisze:Ale co mnie najbardziej zaskoczyło to ilość problemów z akumulatorem. W zasadzie prawie każdy po około roku wymienia baterię bo ta nie nadaje się do użytku
Dlaczego ma się nie psuć? To normalny telefon tylko oprawiony marketingowo w otoczkę "emejzing".
Jeżeli chodzi zaś o same parametry czy innowacyjność to powiedziałbym że iphony są przeciętne minus.
Tam nie ma sprzętowo nic rewelacyjnego, wprost przeciwnie często odstają od konkurencji wypuszczającej telefony na androidzie. Siłą Apple i jego telefonów jest ich system iOS i ja np. dlatego sobie go kupiłem:)

Co do akumulatora to ja akurat znam przypadek kolegi który przywiózł z Anglii jakiegoś starego 5s i co najmniej 3 lata używał go i bateria trzymała mu ten jeden dzień przy dość intensywnym użytkowaniu.
  • Strona 2 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7