DAJ CYNK
 • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 • Strona 1 z 9
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9
 #996826  autor: Xavi
 02 cze 2018, 11:06
Pytanie prze ewentualnym zakupem. Zawsze miałem androida i trochę korci mnie przesiadka na Iphone, jednak mam sporo obaw z tym związanych. Wiadomo pewne przyzwyczajenia i nawyki to druga natura człowieka. Otóż do sedna. Kupując nowy telefon np w MM, Euro itd. mam możliwość zwrotu. Czy w przypadku zakupu iphona będzie tak samo? Pytam ponieważ poinformowano mnie że w momencie aktywacji iphone jest on już przypisany do użytkownika i nie ma możliwości zwrotu! To prawda?

Obrazek
 #996829  autor: T-mati1
 02 cze 2018, 11:08
Zawsze możesz zwrócić produkt zakupiony na odległość. Nawet iPhone jeśli wylogujesz go z icloud

THUNDER UP!!!
 #996851  autor: f0ku5
 02 cze 2018, 13:20
iPhone owszem, będzie aktywowany, ale bynajmniej nie przypisany do użytkownika ;)
Ciebie to tak naprawdę nie interesuje.
 #1005683  autor: Micho
 31 lip 2018, 19:33
I kupiłeś IPhona? Bo i mnie korci żeby spróbować czegoś innego jak Samsung :)
Najgorszy jest ból, że za dużą kasę kupuję połowę tego, co w tych samych pieniądzach oferuje Android.
 #1005695  autor: Remington
 31 lip 2018, 22:41
Połowę? Kupujesz dużo wyższy poziom bezpieczeństwa (wszystkie doniesienia o fake'owych aplikacjach, wyłudzeniach, wirusach, dotyczą wyłącznie Androida), znacznie dłuższy support, lepsze działanie aplikacji (mniej dostępnych urządzeń, więc są lepiej przetestowane), niższy spadek wartości, no i dostęp do zupełnie innego (trudnego do jednoznacznego porównania) ekosystemu.

To nie jest "połowa", to jest coś zupełnie innego. I rzecz w tym, czy zdołasz się do tego przystosować. Wszak przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka.
 #1005697  autor: iphoneski
 31 lip 2018, 22:59
@Micho Najgorsze jest raczej to, że ktoś uważa tak jak ty. Gdyby to była prawda to nikt by iPhone nie kupował bo i po co. Tam nie płacisz za miliardy gb ramu albo 15 rdzeniowe procesory tylko za sprawnie działający sprzęt przez kilka dobrych lat. Ostatnio w jakiejś recenzji telefonu z Androidem natknąłem się na stwierdzenie, że ten telefon jest super bo po 4 miesiącach nie zacina i jest nadal płynny. Jeśli wszystkie telefony z Androidem mogą się poszczycić takimi sukcesami to wypada tylko współczuć użytkownikom.
 #1005799  autor: Micho
 01 sie 2018, 22:34
Bezpieczeństwo ok, aplikacje ok. Jeszcze przemawia do mnie długie wsparcie (akurat ja lubie częste aktualizacje). A po drugiej stronie gorsze aparaty, słabe wyświetlacze (no może poza X), słabe wykorzystanie powierzchni (grube ramki), słabe baterie i sam IOS który jest skromniejszy jeśli chodzi o funkcjonalność i to wszystko za większe pieniądze.

Ale tak czy siak korci mnie by spróbować czegoś nowego. Chyba poczekam do wyjścia nowych Iphonów, może będzie coś ciekawego-byle nie patelnie (szukam coś kompaktowego a najlepiej, żeby nie był większy od S6).
iphoneski pisze:Gdyby to była prawda to nikt by iPhone nie kupował bo i po co.
Bo cały czas pokutuje myślenie, że jak coś jest najdroższe tzn. że najlepsze :) Poza tym, większość sprzedaży Apple to Usa i to przez przywiązanie amerykanów do rodzimych produktów :)
 #1007672  autor: Julienne
 14 sie 2018, 13:58
Oczywiście, że możesz zwrócić, takie jest prawo konsumenckie i Apple nie ma nic do rzeczy. Przecież wylogowanie z Iclouda to tak jak z Google w androidzie - usunięcie użytkownika.
 #1009825  autor: Xavi
 28 sie 2018, 15:59
Dzięki za wszystkie info. Jeszcze takie pytanka o detale i szczegóły związane z codzienną obsługą.
1. da się ustawić szybkie wybieranie - naciskam 2 i dzwonię pod przypisany nr.
2. powiększenie czcionki widzę że jest w ustawieniach czy działa to w sms a przede wszystkim w odebranych sms czy można zwiększyć czcionkę np przez rozsunięcie palcami lub jakieś apki?
3. jak teraz z tymi dzwonkami da radę ustawić bez problemu swoje?
4. podłączenie pod komp normalnie będzie widoczny jak każdy fon na andku?

Obrazek
 #1009943  autor: Remington
 29 sie 2018, 08:47
ad.1. Zamiast tego masz listę ulubionych dostępną w widgecie lub pod 3DTouch.
ad.2. Zwiększasz czcionkę systemową - działa to wszędzie.
ad.3. Da radę, ściąga się z netu lub wgrywa przez iTunes.
ad.4. Jak urządzenie multimedialne, ale nie jako dysk.
 #1009957  autor: t r o i p
 29 sie 2018, 10:02
Ja swoją przygodę z iPhone niestety nie wspominam zbyt dobrze.

Nie da się ustawić mp3 jako dzwonka, musisz szukać specjalnego rozszerzenia M4r.

W iPhone nie da się ustawić miniaturek zdjęć na liście kontaktów.

iPhone nie powiadomi o doręczeniu wiadomości SMS. nie mówię o iMessage tylko o zwykłych SMS-ach. Żaden iPhone nie posiada raportu dostarczenia zwykłego SMS

Żaden iPhone nie posiada diody powiadomień.

W iOS Nie ma opcji, aby pobrać dowolny plik z sieci lokalnej i tym samym, lub innym programem wysłać go na jakiegoś ftp'a ... Pobrać można jednym, innym moża byłoby wysłać, gdyby nie fakt, że iOS nie współdzieli plików (poza fotkami, z którymi robi totalny bałagan i "na siłę" wszystkie zapisywane, nawet ze stron zdjęcia umieszcza w "rolce aparatu" - każdy program ma swój katalog i w nim sobie zapisuje pliki ... Na androidzie robi się to jednym programem i bez problemu.

Brak dostępu do systemu plików ... niby można zainstalować np. iExplorer'a, ale on daje dostęp tylko do swojego katalogu w urządzeniu i ... konta "w chmurze"

W iOS z YouTube nie można z powiadomienia wrzucić filmu do obejrzenia na później. Tak podstawowa funkcja jest niedostępna.

iOS nie wnosi też nic w zakresie domyślnych aplikacji.
Ktoś na przykład woli Chrome czy Operę i chce tego softu na telefonie. Niestety nie w IOS. Ustawienie domyślnej przeglądarki czy programu pocztowego to jakaś kpina. Link kliknięty np. w Tweetbot i tak otworzy się w Safari pomimo, że ktoś może go nie używać.

Usunięcie systemowego kalendarza nie wpływa na ukrycie powiadomień z tej aplikacji.

Ktoś powie, że to tylko telefon, ale w obecnych czasach od takiego urządzenia wymaga się, aby było przynajmniej odrobinę multimedialne.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 20:49 przez t r o i p, łącznie zmieniany 2 razy.

Dictum sapienti sat est.
 #1009963  autor: Remington
 29 sie 2018, 10:44
t r o i p pisze:Nie da się ustawić mp3 jako dzwonka, musisz szukać specjalnego rozszerzenia M4r.
Są konwertery.

t r o i p pisze:W iPhone nie da się ustawić miniaturek zdjęć w kontaktach
Da się.

t r o i p pisze:iPhone nie powiadomi o doręczeniu wiadomości SMS. nie mówię o iMessage tylko o zwykłych SMS-ach. Żaden iPhone nie posiada raportu dostarczenia zwykłego SMS
Racja.

t r o i p pisze:Żaden iPhone nie posiada diody powiadomień.
Racja, choć w moim Androidzie w ogóle z niej nie korzystam.

t r o i p pisze:W iOS Nie ma opcji, aby pobrać dowolny plik z sieci lokalnej i tym samym, lub innym programem wysłać go na jakiegoś ftp'a ... Pobrać można jednym, innym moża byłoby wysłać, gdyby nie fakt, że iOS nie współdzieli plików (poza fotkami, z którymi robi totalny bałagan i "na siłę" wszystkie zapisywane, nawet ze stron zdjęcia umieszcza w "rolce aparatu" - każdy program ma swój katalog i w nim sobie zapisuje pliki ... Na androidzie robi się to jednym programem i bez problemu.

Brak dostępu do systemu plików ... niby można zainstalować np. iExplorer'a, ale on daje dostęp tylko do swojego katalogu w urządzeniu i ... konta "w chmurze"
Jw. Po co common userowi obsługa FTP skoro jak nawet nie co to jest. To sprzęt dla masowego odbiorcy, a nie wąskiego grona obeznanych w technologiach.

t r o i p pisze:W iOS z YouTube nie można z powiadomienia wrzucić filmu do obejrzenia na później. Tak podstawowa funkcja jest niedostępna.
A to już pretensje do Google'a. Akcje dla powiadomień są w iOS dostępne i decyduje o nich deweloper aplikacji.

t r o i p pisze:iOS nie wnosi też nic w zakresie domyślnych aplikacji.
Ktoś na przykład woli Chrome czy Operę i chce tego softu na telefonie. Niestety nie w IOS. Ustawienie domyślnej przeglądarki czy programu pocztowego to jakaś kpina. Link kliknięty np. w Tweetbot i tak otworzy się w Safari pomimo, że ktoś może go nie używać.
To wynika m.in. z kwestii bezpieczeństwa (które jest najmocniejszą stroną iOS), bo nikt nie wypuści fake'owej przeglądarki, która by się potem stała domyślną. bo zawsze podstawową będzie Safari, odporna na phishing itp. Zresztą każda nienatywna przeglądarka na iOS jest tylko nakładką na Safari.
t r o i p pisze:Usunięcie systemowego kalendarza nie wpływa na ukrycie powiadomień z tej aplikacji.
A to ciekawe :D


Mam porównanie Androida i iOSa i jakościowo zarówno sam system jak i aplikacje są znacznie lepsze, stabilniejsze, zgodne i przewidywalne na iOS. A bezpieczeństwo, nieporównane. Wszystkie oszustwa, kradzieże itd. o jakich ostatnio głośno, dotyczą Androida, bo na zbyt dużo pozwala.
 #1009989  autor: iphoneski
 29 sie 2018, 12:06
I jak ktoś dzwoni też można chyba ustawić zdjęcie, nie robiłem tego nigdy dlatego chyba.
 • Strona 1 z 9
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 9