Strona 1 z 1

Iphone 5s, oszustwo w serwisie ?

Post:20 mar 2018, 16:13
autor: SzymiJo
Sprawa wygląda następująco, zaniosłem dzisiaj do naprawy Iphone5s bez powodu przestał działać dotyk =, nie spadł, nie zamoczył się nie wiem o co chodzi... Po godzinie miałem wrócić po zrobiony telefon, gdy przyszedłem Pan zasmucił mnie wiadomością, iż problem nie jest rozwiązany i dodał, czy wiem, że mój wyświetlacz w Iphone który posiadam to zamiennik a nie oryginał ... ?
Nie powiem troszkę mnie to zdziwiło, czy jest to możliwe ? Telefon kupowałem razem z umową w PLAY ponad 2 lata temu ... Dodam tylko, że u tego samego Pana w serwisie naprawiałem pierwszy raz Iphone ok niecałe pół roku temu, wcześniej nic nie było przy nim robione ... Pytanie czy gościu mnie oszukał ?
Już nawet nie chodzi mi o to co się popsuło, ma wgrać nowego softa a jeśli to nie pomoże podobno walnęła płyta główna czy jakoś tak, ale teraz pytanie o ten wyświetlacz, skąd zamiennik w moim Iphone5s ?
A nawet jeśli czy pójdzie jakoś udowodnić, że ziomek wziął mi oryginalny wyświetlacz i władował badziewny zamiennik ? :shock:

Re: Iphone 5s, oszustwo w serwisie ?

Post:20 mar 2018, 17:15
autor: LuiN
Play nie sprzedaje jako nowe urządzeń odświeżanych/używanych. Ale nawet jakby do takiego odświeżenia doszło, to autoryzowane serwisy Apple'a korzystają wyłącznie z oryginalnych części.

Opisana wyżej sytuacja sugeruje ingerencję nieautoryzowanego serwisu i oddanie produktu pogorszonego lub po prostu naprawę pękniętego ekranu przez nieautoryzowany serwis.

Reklamację w tym momencie składałbym u właściciela salonu. Inna sprawa, że jeśli serwisant nie przyzna się, to pójdzie oskarżenie w kierunku właściciela telefonu, że pewnie sobie wymienił ekran i teraz szuka kogoś, kto weźmie winę na siebie.

Re: Iphone 5s, oszustwo w serwisie ?

Post:20 mar 2018, 17:26
autor: SzymiJo
Właśnie problem w tym, że to nie jest autoryzowany serwis Apple'a ... Czyli jeśli wymienił mi wyświetlacz z oryginalnego na zamiennik to i tak mu tego nie udowodnię bo może powiedzieć, że sam to zrobiłem ? Masakra jakaś ... Nie mówię, wyświetlacz prawie niczym się nie różni z tego co widziałem od oryginalnego i może będzie działać normalnie, ale sam fakt, że telefon był z salonu więc nie jest to przecież możliwe, czyli zamiana na zamiennik musiała nastąpić teraz albo przy wcześniejszej naprawie ...

Re: Iphone 5s, oszustwo w serwisie ?

Post:21 mar 2018, 11:58
autor: LuiN
Tak by to wyglądało z Twojego opisu. A może ktoś w rodzinie puknął Ci ekran i nawet nie wiedziałeś, że telefon był naprawiany? [Intryga-Alert] :)