DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #947020  autor: Coonte
 24 sie 2017, 16:17
Kupiłem ostatnio iphone 6s rfb , ale nie posiada on z tyłu na obudowie tego ciągu znaków np C E 7212 i jakieś znaczki , niestety nie mam do niego dostępu przez kilka dni i nie ma mi kto go włączyć w celu wysłania imei , czy brak tego ciągu znaków na odświeżonym iphonie oznacza ze jest to podróbka czy niekoniecznie ?
 #947025  autor: maniek0071
 24 sie 2017, 16:34
Pytanie czy kupiłeś 6S RFB - w białym pudełku ze stosowną informacją że to odświeżony telefon - taki sprzęt jest odnowiony przez Apple i nie różni się niczym od nowego. Wtedy zależy od tego z jakiej jest dystrybucji - np australijska czy azjatycka nie mają tego znaku
czy też kupiłeś 6S odnowionego przez chińczyka w garażu - na najtańszych chińskich podrabianych częściach tak żeby tylko działał w momencie zakupu to wtedy może być wszystko na tej obudowie w zależności co miał pod ręką. Poznasz po tym że pudełko udaje oryginalne i nie ma żadnej informacji że to RFB.
 #947108  autor: f0ku5
 24 sie 2017, 21:11
Nie, nie jest to oryginał. Widać to chociażby po pudełku i sposobie nałożenia folii ochronnej.
Ciesz się, jak to będzie składak z Chin. Ja obstawiam podróbkę na Androidzie.
 #947268  autor: f0ku5
 25 sie 2017, 18:59
Możesz mi uwierzyć na słowo, że nie jest to oryginał ;)
Poza tym chłopie, zastanów się co napisałeś. "Oryginał składany na podrabianych częściach".
 #947314  autor: maniek0071
 25 sie 2017, 23:46
Pytanie co rozumiemy pod halsem oryginal - czy iPhone ktory ma zamiennik ekranu baterii i obudowy czy tylko taki sprzet w takim stanie jak wyszedl z fabryki? Czy jesli po 2 latach uzywania zmienimy baterie na zamiennik (oryginal tylko,w serwisie za 350zl nawet dla starego 5s) to okreslamy taki sprzet jako oryginal czy juz jako podrobka.

Dla mnie taki odnawiany sprzet jest oryginalny
 #947330  autor: f0ku5
 26 sie 2017, 09:16
Jest oryginalny, ale jak jest odnawiany przez Apple, a nie przez Chińczyka.
To nie jest odnawiany telefon ani przez Apple, przez Chińczyka najprawdopodobniej też nie. Na moje oko to podróbka z Androidem.
 #947340  autor: maniek0071
 26 sie 2017, 10:06
Nie jest to zadna podrobka z androidem, tam jest gorszy ekran klejony tylko po ramce, paski anteny sa bardziej wklesle logo tak samo. Rownie dobrze moze byc to nowy oryginalny telefon np z wymiany serwisowej na jakis azjatycki rynek a tylko ktos dokupil podrabiane pudelko. Imei prawde powie.
 #947341  autor: Remington
 26 sie 2017, 10:27
maniek0071 pisze:Pytanie co rozumiemy pod halsem oryginal - czy iPhone ktory ma zamiennik ekranu baterii i obudowy czy tylko taki sprzet w takim stanie jak wyszedl z fabryki? Czy jesli po 2 latach uzywania zmienimy baterie na zamiennik (oryginal tylko,w serwisie za 350zl nawet dla starego 5s) to okreslamy taki sprzet jako oryginal czy juz jako podrobka.

Dla mnie taki odnawiany sprzet jest oryginalny

Oryginał to taki co ma iOS. Każdy inny to podróbka. Proste.