DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #923856  autor: tylkaa
 04 maja 2017, 12:08
witam,
chcialabym się podypatać tu kogoś czy to jest normalne?12 dni temu wymieniłam baterię w iphonie 5 , wczesniej trzymał już 2-3 h ale ma ponad 2 lata, teraz trzyma nawet 18 h, mam 6mc gwarancje, ale mam problem
zainstalowałam aplikacje battery life na początku bateria wg uzycia to 97% adziś patrze rano mam 90% co stalo się z 2na 3 maja w nocy, gdzie ja wylaczam internet i wlaczam tryb samolotowy, w nocy baeria nie spadła nawet o 1%. ale martwi mnie tak szybcie zuzycie baterii - 7% przez 1 noc a wczesniej 11 dni bylo 97%. Moze mam paranoje ale czy takiej aplikacji mozna ufac? bateria nowa wymieniana za 130zł .. nie mam ani ochoty ani czasu wymieniac znowu baterii.. moze ktoś mi powie o co tutaj chodzi. było wg uzycia bardzo dozbrze 97% a jest dobrze i 90%.. w ciagu 1 dnia :( dodam jeszcze ze rano znowu wskoczyło na bardzo dobrze a jak zaczelam ładowac baterie bo miala 12% to spadlo na dobrze i 90%.. prosze o odpowiedzi i moze ktos mi coś doradzi bo chyba wpadam w paranoje, reklamowac, czekac, aplikacja klamie czy moze jest inne wyjasnienie?
dodam ze stoi na 90% przez 1,5h bateria spadła o 1%, jest sie czym martwic???
 #923919  autor: Niezgodna7
 04 maja 2017, 17:24
hmm.. a bez tej applikacji jak stan % było widać? Jak sprawdzałaś?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #923924  autor: -Gosc-
 04 maja 2017, 18:05
tylkaa pisze:.. prosze o odpowiedzi i moze ktos mi coś doradzi bo chyba wpadam w paranoje, reklamowac, czekac, aplikacja klamie czy moze jest inne wyjasnienie?
Wywal tę śmieciową aplikację, nie zawracaj sobie głowy, nie licz procentów to jest bez sensu.
Nowa bateria nie tyle wymaga formatowania co ułożenia, przejścia kilku cykli ładowanie/rozładowanie do osiągnięcia swojej pełnej sprawności. Używaj, korzystaj, zrób ze trzy pełne cykle i nie zawracaj sobie głowy % .
 #923945  autor: f0ku5
 04 maja 2017, 19:39
Dodatkowo do nowej baterii system musi się skalibrować. Posłuchaj rad kolegów i nie instaluj tego typu aplikacji na iPhonie, łącznie np. z tymi, które czyszczą RAM, itp.
Więcej z tego szkody niż pożytku.