DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #894237  autor: RecznikFrotte
 03 lis 2016, 17:26
cześć, czy jest jakakolwiek możliwość oddania w ramach gwarancji do naprawy telefon, który został zalany? zostawiłem obok herbaty, a moje dziecko pociągnęło za obrus i nieszczęście gotowe. nie wiem co mam robić, bo za telefon będę płacić jeszcze długo, szkoda mi go spisać na straty.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2016, 10:20 przez RecznikFrotte, łącznie zmieniany 1 raz.
 #894239  autor: Remington
 03 lis 2016, 17:48
Połóż go na kilka dni w suchym ciepłym miejscu. Jak w pełni wyschnie, wszystko powinno wrócić do normy.

Moja koleżanka utopiła iPhona w wannie, odłożyła za moją radą go na tydzień, teraz działa jej doskonale.
 #894297  autor: krosnox
 04 lis 2016, 10:23
możesz go też w ryż (surowy oczywiście) wsadzić, on chłonie wilgoć. I pod żadnym ozorem nie włączać. Odłożyć niech leży. A jesli nie poskutkuje to do serwisu autoryzowanego, ale dobrego jakiegoś i może coś zdziałają.
 #894609  autor: RecznikFrotte
 07 lis 2016, 12:38
Do dzisiaj boję się go uruchomić, czy mogę już spróbować? Jednak co swój telefon, to swój. Ciężko mi się posługiwać starym graciuchem, nie ukrywam.
 #894719  autor: dario321
 08 lis 2016, 11:27
poloz telefon w misce,zasypany ryzem i odstaw na kilka dni gdzies na polke.
dopiero po tych kilku dniach wyjmij,uruchom.
 #894748  autor: krosnox
 08 lis 2016, 15:33
to już pisałem wyżej. włączaj, jak do tej pory nic nie ruszyło, to po prostu go wyślij do ---wymoderowano-Remington--- i tyle, nie ma co płakać skoro mleko już się rozlało. jak się opłaca naprawiać to dobrze, jak nie...trudno. trzeba żyć dalej.
 #894775  autor: maniek0071
 08 lis 2016, 18:32
Grzejnik zostaw do suszenia skarpetek.
Z ryżu to jakiś obiad ugotuj.

Telefon w trybie natychmiastowym oddaj do nieautoryzowanego serwisu Apple - do czyszenia - rozkręcą telefon pościągają blaszki ochronne i wyczyszczą. Im dłużej zwlekasz tym mniejsze szanse na poprawne działanie telefonu.
Decydując się na naprawę w serwisie nieautoryzowanym tracisz możliwość późniejszego serwisowania w Apple bo nie biorą rozkręcanych telefonów.

Wysyłka zalanego telefonu do apple skutkuje wystawieniem kosztorysu na kwotę ok ~1200-1500 w celu wymiany na nowy.
 #894810  autor: Remington
 08 lis 2016, 22:01
maniek0071, dlaczego podpowiadasz mu płatną i w wielu przypadkach zupełnie niepotrzebną rzecz? Telefony wysychają i potem działają. Dopiero jak nie ruszy po ok. tygodniu, warto dać zarobić serwisowi.
 #894820  autor: maniek0071
 08 lis 2016, 23:10
Telefon nawet jeśli działa to z czasem korozja będzie postępować. Skoro auto pisze że chce go używać jeszcze długo to obowiązkowo serwis. Może być że będzie działać rok, miesiąc, kilka dni - czy przy tak drogim sprzęcie jakim jest niewątpliwie iPhone kupiony u operatora 100zł jest warte takiej ruletki. Jeśli telefon się nie włączy po 2 tygodniach to może okazać się że już nigdy się nie włączy i zostanie tylko naprawa w apple za ok 1400zł.
 #894843  autor: dario321
 09 lis 2016, 09:21
odplatnie w nieautoryzowanym to rozkreca i do wanienki ultradzwiekowej wloza,nieodplatnie i w swoim zakresie to zostaje ''kapiel'' w ryzu.
mozna tez oddac do autoryzowanego,wiekszy koszt.
gdzie autor tematu napisal o dlugim czasie uzytkowania tego telefonu?
RecznikFrotte pisze: nie wiem co mam robić, bo za telefon będę płacić jeszcze długo, szkoda mi go spisać na straty.
pozdrawiam