DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #887196  autor: Bosch121
 13 wrz 2016, 23:43
Witam, szczęście się do mnie uśmiechnęło, bo koleżanka mamy wyjeżdża do Stanów na odwiedziny córki i zaproponowała, że może mi kupić iPhona. Tylko pytanie brzmi, jak ona ma to przewieźć, żeby wyglądało, że na własny użytek (bo ma być na własny użytek)? Czytałem, jak niektórzy pisali, żeby uruchomić telefon, schować go do kieszeni, a pudełko do bagażu, tylko to były tematy, gdzie ludzie chcieli ich przewieźć kilka. Co o tym sądzicie i jak mam to rozegrać, żeby się nie przyczepili? Z góry dzięki za pomoc. :)
 #887207  autor: miechurzanka
 14 wrz 2016, 02:35
Bosch121 pisze:.....szczęście się do mnie uśmiechnęło......
Witaj Bosch121

Przeczytalem i trochę się ubawiłem. Tobie nie szczęście, a zimna krew koleżanki Twojej mamy jest potrzebna. Proponuje jak najmniej emocji wkladac. Wszystko zależy od tego ile ta kolezanka mamy będzie wiozla innego towaru. Moim zdaniem pani ta powinna zapakować iPhone w paczke i wyslac poczta lotnicza, expresowa. Koszt ok. $ 15. Mysle, ze z nog nie zwala. A jeżeli będzie to jedno urządzenie, które sama będzie wiozla to smialo i odważnie. Do bagażu pudelko i dokumenty zakupu, a do podręcznego w umiejętny, żeby nie wyszlajac telefonu zapakować. A jeszcze lepiej jakby był tam na sztuke SIM card. Naprawde spij spokojnie. Będzie dobrze. Troche tego iPhone do kraju wyslalem i wywiozłem. I na pewno wywioze. Powodzenia zycze.

miechurzanka

pret a partir
 #887520  autor: ManiacGSM
 16 wrz 2016, 01:24
LoL , i myślisz ,że świeżo po premierze będzie taniej niż w Polszy?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #887728  autor: PingNoMore
 17 wrz 2016, 20:29
miechurzanka pisze:Moim zdaniem pani ta powinna zapakować iPhone w paczke i wyslac poczta lotnicza, expresowa. Koszt ok. $ 15. Mysle, ze z nog nie zwala.
Cena nie zwala z nóg. Gorzej jak paczka po przylocie do Polski zostanie prześwietlona i wtedy zostanie doliczony VAT 23% do tego co w paczce i do kosztu przesyłki.
 #887737  autor: miechurzanka
 17 wrz 2016, 21:23
PingNoMore pisze:
miechurzanka pisze:Moim zdaniem pani ta powinna zapakować iPhone w paczke i wyslac poczta lotnicza, expresowa. Koszt ok. $ 15. Mysle, ze z nog nie zwala.
Cena nie zwala z nóg. Gorzej jak paczka po przylocie do Polski zostanie prześwietlona i wtedy zostanie doliczony VAT 23% do tego co w paczce i do kosztu przesyłki.
Jak na razie wyslalem kilka sztuk po jednym egzemplarzu w paczce 6 plus i nikt nigdy od adresata nie zawolal o np. vat podatek. A dodam, ze na liscie przewozowym zadeklarowałem "telefon używany". Ja uważam, ze jednostkami nikt sobie d...y zawracać nie będzie. A z wielu innych powodow KAZDA paczka jest prześwietlana rtg.

pret a partir
 #888007  autor: Bosch121
 20 wrz 2016, 07:19
Dzięki wszystkim! Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy ludzie, którzy jeżdżą tam na wizie odwiedzającej (nie wiem jak się to dokładnie nazywa) mają większe przywileje od tych na turystycznej, czyli nie sprawdzają ich celnicy?
2. Czy da się na stronie Apple.com (amerykańska) kupić europejską wersję iPhona? Jeśli nie to, czy w ogóle można taki dostać w Stanach?
 #888155  autor: miechurzanka
 21 wrz 2016, 01:26
Witam
Bosch121 pisze:Dzięki wszystkim! Mam jeszcze dwa pytania:
1. Czy ludzie, ........mają większe przywileje od tych na turystycznej, czyli nie sprawdzają ich celnicy?
Ad1. Ja na pewno nie miałem przyjemności odczuc zadnych roznic. Jedynie kiedyś w Berlinie zatrzymali mnie przy odprawie. I na pewno nie chodzilo nikomu o zawartość mojego bagażu. Przypominalem jakiegoś poszukiwanego. I jako, ze miałem legal bilet samolot czekal ponad kwadrans z powodu ( niemojego ) mojej osoby.
Bosch121 pisze:(amerykańska) kupić europejską wersję iPhona?
Ad2. Wprawdzie niegrzecznie jest pytaniem na pytanie odpowiedzieć. Ale czym miałaby się roznic wersja US od Eu ? Tak w Polsce jak i w Dl,u bezproblemowo pracują iPhone"y zakupione w US. Kupujac pierwszego iPhone'a zapytałem czy w Polsce będzie pracowal. A gościu w swoim iPhone ustawil jezyk polski. To dalo mi pewność, ze tak będzie. Pracowal, i pracują w Polsce. Także w tej kwestii bądź spokojny.

miechurzanka

pret a partir
 #890385  autor: bora1410
 06 paź 2016, 20:46
miechurzanka pisze: Wprawdzie niegrzecznie jest pytaniem na pytanie odpowiedzieć. Ale czym miałaby się roznic wersja US od Eu ? Tak w Polsce jak i w Dl,u bezproblemowo pracują iPhone"y zakupione w US. Kupujac pierwszego iPhone'a zapytałem czy w Polsce będzie pracowal. A gościu w swoim iPhone ustawil jezyk polski. To dalo mi pewność, ze tak będzie. Pracowal, i pracują w Polsce. Także w tej kwestii bądź spokojny.
miechurzanka
Nie gadaj człowieku głupot jak nie masz pojęcia. A jak może się różnić wersja chińska od europejskiej? Tak samo w USA, są inne częstotliwości i możesz mieć np. problemy z LTE w Polsce. Poproś o wersje T-Mobile, lub AT&T. Nie będziesz mieć wtedy problemów. Gwarancja też jest akceptowana w Polsce i całej EU, trwa ona rok.
Telefon najlepiej niech ta pani otworzy i słuchawkę włoży np. do torebki. A pudełko z telefonu do bagażu rejestrowanego. Nie powinno być problemu.