DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #882829  autor: DdEeXx3
 16 sie 2016, 08:06
Siema :)
Od pewnego czasu planuję zakup iPhone'a. Jako, że obecnie przebywam w Anglii mam okazję kupić go tutaj. Jak wiadomo kurs funta jest teraz bardzo korzystny i po prostu opłaca mi się to zrobić, w każdym bądź razie mam kilka pytań i obaw, jeśli ktos bylby tak miły i mógł wyjaśnić :)
1) Czy telefon zakupiony w UK ma jakąś blokadę na karty SIM z innych krajów? Znajomy powiedział mi coś takiego, lecz dla mnie wydaje się to dziwne, a wiadomo chciałbym używać polskiej karty
2) Jak wygląda sprawa z gwarancją od Apple? Czy będzie ona uznana w Polsce? Jeśli tak to gdzie?
3) Czy gwarancja 12 miesięcy liczy się od momentu zakupu czy momentu aktywacji urządzenia (możliwe że telefon będzie musiała mi przywieźć do kraju znajoma dopiero 2-3 tygodnie po zakupie)?
4) Czy nie będzie żadnych problemów z przewiezieniem telefonu do Polski, w sensie czy służba celna podczas odprawy na lotnisku się nie przyczepi?
Oczywiście w grę wchodzi tylko i wyłącznie kupno w oficjalnym sklepie Apple, zastanawiam się nad modelem 6S, chociaż czekam jeszcze co Apple pokaże na początku września :)
Z góry dzięki za odpowiedzi na wszystkie moje pytania ;)
 #882841  autor: pakierhakierxd2
 16 sie 2016, 10:05
1)Czasem może mieć simlocka,z simem nie kupuj bo drogo ściagniecie w PL .
3)Od aktywacji chyba,podobno na urządzenia Apple do gw. nie potrzebny jest nawet dowód zakupu.
2)Powinna być uznana.
4)Najlepiej wyjąc z pudełka i przewozić jako prywatny :)

Pozdrawiam :)
 #882874  autor: f0ku5
 16 sie 2016, 15:01
Co do punktu 1 - telefon kupiony w Apple Store nie będzie miec simlocka. Reszta się w miarę zgadza ;)