DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1129774  autor: kr1st0
 28 mar 2022, 15:44
Witajcie forumowicze,

Na starość uznałem, że trzeba podarować sobie "odrobinę luksusu" i mocno noszę się z zakupem 13. Niestety, pracuję w miejscu, gdzie mój wysłużony S8+ radzi sobie całkiem nieźle z dostępem do sieci, ale kontrahenci, którzy się u mnie pojawiają i są użytkownikami telefonów spod znaku nadgryzionego jabłka, mają problem z netem.

W związku z powyższym, chciałbym kupić telefon z oficjalnego źródła, sprawdzić go w miejscu, gdzie będzie najczęściej używany i w razie problemów móc go zwrócić korzystając z 14 dniowego terminu na odstąpienie od zakupu zawartego na odległość.
Czytałem, że niektóre sieci handlowe różnie traktują zakup online i odbiór osobisty w sklepie, część robi również "pod górkę" w związku z aktywację telefonu i uruchomieniem biegu gwarancji dla sprzętu Apple'a.

Czy ktoś z Was przerabiał temat odstąpienia od zakupu online w dużych sieciach handlowych i/lub przez stronę apple.com ? Były z tym problemy, jakieś problemy z odzyskaniem kasy?

A może macie jakieś inne pomysły na "sprawdzenie" sprzętu w miejscu rzeczywistego użytkowania (nie chodzi mi o mapę zasięgu operatora)?

Pozdr,
K.
 #1129805  autor: iphoneski
 29 mar 2022, 10:29
Najbezpieczniej zamówić z dostawą do domu, czy tam gdziekolwiek, ważne, żeby kupić faktycznie na odległość. Strona Apple nie powinna robić z tym problemów, większe sieci też odpuszczą, jak postraszysz urzędami, bo masz prawo uruchomić sprzęt i go sprawdzić przed oddaniem.
Co do problemów z zasięgiem, faktycznie Apple przez jakiś czas (konkretnie od iPhone 7 do 11 włącznie) instalowało dość przeciętne układy sieciowe od Intela. Ale od 12 w górę są już porządne od Qualcomma i tu już problemów być nie powinno. Sam to widzę - w poprzednim iPhone w trasie częściej nie miałem zasięgu niż miałem, posiadając 12 Pro od premiery, czyli już prawie 1,5r, problemy z zasięgiem mam tylko wówczas, gdy faktycznie go nie ma, na każdym urządzeniu.