DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1118682  autor: adiq1033
 07 lip 2021, 19:20
Hej.
Zakładałem niegdyś podobny wątek w ktorym odradzono mi zakup iPad Air (za 500zł).
Mialem mozliwosc korzystania z iPad Mini 1 gen - przede wszystkim do czytania ksiazek w PDF i sprawdzal sie doskonale (kompaktowe rozmiary, aplikacja iBooks). Niestety tablet mial kontakt z ciecza i obecnie na ekranie widoczne sa smugi ktorych nie oplaca sie usuwac (czesci zamienne, robocizna itd.).
Rozwazam zakup iPad Mini 2 - tu na plus wyzsza rodzielczosc, ekran Retina. Wymiary kompaktowe, jest niewiele ciezszy ale to nie klopot.
Pytanie czy warto, poniewaz na iPad Mini mam iOs w wersji 9.x.x na ktorej nie sposob juz zainstalowac absolutnie zadnej aplikacji ze sklepu Apple, a fajnie byloby miec taka mozliwosc (YouTube, Netflix, HBO GO, moze inny program do odczytywania plikow PDF abym mogl robic dodatkowo notatki rysikiem lub chociaz zaznaczac sobie fragmenty tekstu wartego zapamietania-powtorzenia).
Czytalem, ze calkiem niedawno Apple zaskoczylo i przygotowalo aktualizacje do iOS 14 nawet dla starszych urzadzen (np. iPhone 6S). Az tak wysoka wersja oprogramowania nie bedzie mi do szczescia potrzebna, lecz chcialbym miec dostep do sklepu i mozliwosc instalowania aplikacji.
Zaznacze, ze nie potrzebny mi modul LTE - moge ustawic hotspot w telefonie jesli bedzie taka potrzeba w trakcie jakiejs podrozy, a wiem ze obnizy to koszty zakupu.
Do przeznaczenia mam 300-500zl. Produkty Apple kusza mnie przede wszystkim prostota obslugi oraz jakoscia wykonania tabletow - wysokiej jakosci materialy.
 #1118738  autor: adiq1033
 08 lip 2021, 16:57
Tak naprawde zalezy mi tylko na czyms w rodzaju mozliwosci zaznaczania tekstu z PDF, kopiowania go np. do schowka i wklejania do jakiegos notatnika.

Fajnie byloby moc tez zainstalowac inna przegladarke niz Safari, np. Chrome.

Tak jak pisalem, obecnie byl iPad Mini ktory mial 512MB pamieci RAM i iOS 9.x.x - aplikacji nie instalowalem zadnych, siec przegladalem przez preinstalowana przegladarke od Apple i spelnial swoje funkcje, ale taki tablet w zadbanym stanie to okolo 250-300zl a za taka kwote moge znalezc iPad Mini 2 (od 300 wzwyz).

Pytanie czy warto brac iPad Mini 2 czy szukac czegos u konkurencji - inny tablet, ale te tansze zwykle dominuja w starszych wersjach Android do ktorego nie jestem przekonany.
 #1118742  autor: Remington
 08 lip 2021, 18:13
Zastanów się właśnie czy warto pakować się w starego iPada, czy nie wziąć czegoś nowszego na Androidzie.

Nie lubię Androida i do podstawowych zastosowań używam iPhone i iPada.

Ale z mniej istotnymi sprawami (jak gry dzieci, Youtube, czytniki, czasem surfowanie w necie) przesiadłem się na wiele tańszy sprzęt na Androidzie. Wybrałem Amazon Fire HD 10 - doskonały stosunek jakości do ceny, dobry performance do zastosowań jak powyższe. Zgodnie z tutorialami na Youtube dograłem mu usługi Play i śmiga jak marzenie. Kosztowało mnie to ok. 400 zł (kupiłem w jakiejś amazonowej promocji) za nówkę, a nie starego używańca po kimś kto nie płakał gdy sprzedawał.
 #1118748  autor: iphoneski
 08 lip 2021, 19:50
Też myśle jak kolega wyżej. Sprzęt Apple jest niestety drogi i zamiast szukać tak radykalnych oszczędności kupując 8letni sprzęt lepiej chyba poszukać czegoś u konkurencji. Ewentualnie wziąć coś nowego w ratach 0%. Taki iPad 8 gen spłaci się w 12 ratach a na kilka lat będzie świetny, a potem jeszcze przez jakiś czas dobry, a jak już dobry nie będzie to zawsze jakieś zastosowanie dla niego się znajdzie.
 #1118752  autor: Remington
 08 lip 2021, 20:58
iphoneski pisze:
08 lip 2021, 19:50
a jak już dobry nie będzie to zawsze jakieś zastosowanie dla niego się znajdzie.

Zastosowanie albo kupiec. Zapomniałem dodać, że moje dzieci narzekały na szybkość kilkuletniego iPada Air, do tego bateria zaczęła padać. Chętny kupujący się znalazł i wymieniłem im go na powyższego Amazona. Kupiec zadowolony, dzieci też, a mnie to niemal nic nie wyniosło.
 #1120487  autor: maciejnet
 18 sie 2021, 22:59
Sam jestem posiadaczem iPada Mini 2 i powoli będę zmuszony szukać czegoś nowego. Po mimo, że bateria ma dobrą kondycję (jak na sprzęt z 2013 roku) to system bardzo zwolnił i przeglądanie stron jest uciążliwe. Do oglądania YouTuba może być, HBO GO też pójdzie. Ale już ostatnio usunęli wsparcie dla C+ Online. I domyślam się za chwile polecą kolejne aplikacje. Niestety taki los. Odradzam zakup tego sprzętu. Będziesz niezadowolony.
 #1120490  autor: iphoneski
 18 sie 2021, 23:24
C+ już dłuższy czas nie działa. Aplikacja niby była, ale nie szło się zalogować. Myślałem, że to problem aplikacji, ale zainstalowałem na służbowym iPadzie i śmiga aż miło. Niestety ale niedługo ten sprzęt będzie się do muzeum nadawał - powoli będą wycofywane kolejne aplikacje pod tak stary system/sprzęt.