DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1113077  autor: bonowski1
 09 mar 2021, 19:22
W 2017 .11 .25 zakupiłem tablet firmy z jabkiem w sklepie RTV Euro Agd, bez problemowo używałem go do grudnia 2020 cały czas był zalogowany na moim AppleId. W święta postanowiłem podarować produkt córce, wiec został wyczyszczony i podczas próby uruchomienia ponownie w czasie oczekiwania na okno logowania do Clou urządzenie zalogowało sie do systemu MDM szkoły podstawowej. Niestety straciłem dostęp do urządzenia. Teraz zaczęły sie schody ponieważ szkoła posiada fakture z nr seryjnym urządzenia i one jest tez przypisane w apple manager od 24.11.2021 z data 1 dzien przed moim zakupem i nałożyli blokadę na urządzenie, natomiast ja zakupiłem urządzenie, posiadam pudełko oraz ipada od 25.11 po zakupie i je aktywowałem jako nowe. Próba reklamacji z serwisu apple - Apple nie odpowiada za blokady firm 3, Rtv nie pomoże ponieważ okres 24 miesięcy minął i nie ma podstaw do moich roszczeń. Szkoła twierdzi ze jest włascicielem i posiada na nie fakturę, jednym słowem nie wiem co zrobić z kim sie sadzić i kto ponosi odpowiedzialność w tej kwestii kto jest właścicielem towaru.
 #1114173  autor: Eragon
 28 mar 2021, 15:55
Na tyle ile rozumiem, sklep sprzedał Ci używane sprzęt (?).
Jakim cudem szkoła nie ma go na stanie?
Ja bym z tym szedł do rzecznika praw konsumenta.

:smt006