DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1111631  autor: tehmal
 14 lut 2021, 17:52
Zastanawia mnie czy podstawa 8/256 starczy mi :>
Czy może dołożyć te 2 kafle do 16/512.
mac mini ma zastąpić laptopa Huawei D14 który używany jest jako desktop (odpinam go i zabieram ze sobą, po prostu nie bede go podpinał - a tak trzeba windows reinstall zrobić)
Windows niestety coś powariował, więc zainstalowałem Linux, tu sporo rzeczy nie działa poprawnie.
Czy może poczekać trochę np. Macbook Pro 14" (prawdopodobnie z prockiem M1X)
14" to dla mnie minimum.
Zainteresowałem się makami bo widzę że cena już nie taka straszna, a pracowałem kiedyś a tym w pracy i było świetnie.
 #1111633  autor: iphoneski
 14 lut 2021, 18:05
Dużo zależy co chcesz na nim robić. Mi spokojnie starcza nawet Air z I3 podstawowy 2020, ale głównie robota biurowa na nim idzie. A te nowe Mini na M1 mają moc z tego co czytałem w recenzjach. Sam się zastanawiałem czy nie sprzedać MacBooka i kupić tego miniaka, ale nie mam jakoś do tego głowy ostatnio.
 #1111635  autor: tehmal
 14 lut 2021, 18:35
iphoneski pisze:
14 lut 2021, 18:05
Dużo zależy co chcesz na nim robić. Mi spokojnie starcza nawet Air z I3 podstawowy 2020, ale głównie robota biurowa na nim idzie. A te nowe Mini na M1 mają moc z tego co czytałem w recenzjach. Sam się zastanawiałem czy nie sprzedać MacBooka i kupić tego miniaka, ale nie mam jakoś do tego głowy ostatnio.
Praca biurowa
lekki montaż (nauczony jestem w Resolve Studio) - głownie do domu, dzieciak coś takiego, jakieś spotkania, śluby znajomych i obcych, komunie.
obróbka w grafice, głownie coś dla siebie na stronkę/bloga
czasem gry (od grania mam xss oraz nvidia cośtam jak nie ma tego na konsole, albo nie mam tego na konsli)
YouTube, kodowanie w ffmpeg (rekodowanie, bo tv i podstawka do neigo stare - nie widzą X265/4-mkv i trzeba mp4 robić ora zniżyć rozdziałkę do poziomu DVD... eh... (oczywiście filmy mam oryginalne, żadne pirat)
Głownie chodzenie po necie - youtube.
 #1116634  autor: dario321
 18 maja 2021, 17:58
ramu z 16GB dysk mniejszy wystarczy,moze za 4tys znajdziesz nowke,szukales?