DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1099120  autor: Lukasz1992
 11 lip 2020, 18:52
Hej
Mam problem gdyż mam numer w sieci plus i w poprzednim telefonie ta sama karta łączyła się w zasięgu sieci lte advanced tutaj łączy się tylko w Lte . Czy jest opcja żeby to zmienić ?
Tak samo VoLTE mam dostępne a rozmowa jest cały czas w 3G a w ustawieniach jest włączone
Proszę o pomoc

Pozdrawiam
 #1099125  autor: f0ku5
 11 lip 2020, 20:41
W iPhone zawsze jest znaczek LTE. Nie pokazuje nic poza tym, wiec nie wiesz, czy łączysz się z LTE Advanced.
Co do VoLTE - Plus tego nie obsługuje oficjalnie, a nawet jeśli kiedyś będzie to nie na iPhone'ach ;)
Generalnie Plus i iPhone to nie jest zbyt dobre połączenie.
 #1099128  autor: iphoneski
 11 lip 2020, 21:32
Możesz sprawdzić czy masz LTE Advanced w Field test - wpisujesz w telefonie *3001#12345#* otwierasz tam zakładkę LTE, potem CA status i masz pasma, które są doagrewowane. Główne pasmo sprawdzasz w zakładce Serving Cell Info. Problem jest tylko taki, że czasem to nie działa i dane się nie aktualizują.
 #1099163  autor: Lukasz1992
 12 lip 2020, 17:18
Co do VoLTE są ju numery w plusie które obsługują( wiem jestem pracownikiem infolinii sieci plus ) ale są rzeczy o których w pracy nie jestem w stanie uzyskać pomocy. Także akurat mój ma włączona opcje VoLTE lecz w tel jednak nie działa.
iPhone w plusie to brak umowy współpracy z Apple dlatego problemy . Sprawy techniczne tutaj leżą. Głupie mms na iphonach powyżej 8 jest uważane ze to problem poza siecią i chociaż jest konfiguracja która działa my nie możemy jej podać.