DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy urządzeń Apple: iPhone, iPod oraz iPad - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Jeśli interesują Cię sprawy związane z aplikacjami oraz systemami mobilnymi Apple - zajrzyj do działu iOS i iPadOS.
 #1076824  autor: drabek
 23 lip 2019, 13:38
Witajcie,

Mam pewien może nie tyle co problem ale zaskoczenie. Wczoraj ładowałem iPhone 8 do 96% i odłączyłem go od ładowania. Ukazała mi się aktualizacja do iOS 12.4 więc zaktualizowałem.
Po restarcie moim oczom ukazuje się 100% naładowania baterii, a niżeli 96% jak było po odłączeniu od ładowania.
Z telefon wszystko jak najbardziej w porządku, użytkuje go od miesiąca, kondycja baterii wynosi 100%, wszystko działa jak należy.
Zdziwiłem się nieco bo nie pamiętam czy miałem kiedyś coś takiego.
Fakt faktem zleciały te procenty szybciej niż pełne naładowanie do 100%. Tak jakby bateria się sama zaktualizowała po restarcie telefonu którego nie robiłem z 2 tygodnie. Po paru minutach wyłączyłem i włączyłem telefon i nie zmieniło już wartości procentowej baterii (pokazuje tą samą wartość także może faktycznie się zaktualizowała).
Słyszałem, że zalecają raz na tydzień wyłączyć i włączyć telefon żeby bateria się dostosowała. O telefon dbam jak o kobietę. :D
Czy to normalne? Przez noc ubyło mi może z 1-2-3% więc jest wszystko ok. Tylko zdziwił mnie ten skok z 96% na 100%, choć po restarcie pokazuje cały czas tą samą wartość przed zrestartowaniem już po tych 100% co same wskoczyły. Dodam tylko, że nie zawsze ładuje baterię do 100%. Wszystko chodzi dobrze. Bawię się od rana i mam nadal 72% baterii.

Może czas na format? Nie robiłem go od nowości.

Pozdrawiam!
 #1076833  autor: kemsinenu
 23 lip 2019, 15:23
Możesz dokładniej sprawdzić stan baterii za pomocą programu Coconut Battery na macOS. Tak bywa, że po restarcie % baterii zmieni się. To tylko szacunkowa wartość i zmiana jej w wyniku restartu o niczym nie świadczy. Dodam, że warto dbać o nie rozładowanie poniżej 20-40% oraz nie zostawiać naładowanego na 100% na dłuższy czas. iOS 13 ma nową funkcję, która w nocy będzie ładowała telefon tylko do 80% a dopiero nad ranem, przed pobudką użytkownika, doładuje do 100%.
 #1076834  autor: drabek
 23 lip 2019, 15:28
Czyli nie muszę się chyba martwić. Od rana bawię się i nadal mam 66% także jest z nią wszystko ok. Dbam o baterie i co do procenty pilnuje nie rozładować poniżej 30% a ładuje różnie raz do 80 a innym razem do 96,98,100%. Uspokoiłeś mnie, dziękuje! :)