DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1112559  autor: mirekK
 01 mar 2021, 11:38
Użeram się z LineageOS, aktualnie w Sony XA2.. z kanciastą obudowa, zbyt dużą ramką na dole i górze. Mam też już dość fochów developerów, dziwnych zasad organizacji LoS i braku reakcji na zgłoszenia co do błędów. Myślę, żeby wrócić do jak najczystszego fabrycznego Androida i ewnt go doczyścić. Będzie temu towarzyszły zakup nowego urządzenia :)

Podatny na to jest pdobno Honor 10:
https://forum.android.com.pl/topic/3637 ... aplikacji/

W wynikach świetnej wyszukiwarki telefonów:

https://www.gsmarena.com/results.php3?n ... erSIMs=1,2

wypatrzyłem modele z tematu.

Zależy mi na:

- cena z rynku wtórnego z gwarancją tak do ok 1000 pln (olx w zależności od długości gwarancji, w kolejności jak w temacie: 600-900 ; 850-950 ; 1000-1300; 400-600 pln)

- długość tak do 150 mm (Nova 5T i P20 pro są dłuższe, ale tylko ok 5 mm)

- baterii min 3400 mAh.. czym więcej tym lepiej

- TYLKO android 10 lub jego klony... obsługa mega wygodnymi gestami, 3 przyciski softwareowe: home; back; itp zostają dezaktywowane, otrzymujemy jeszcze większy ekran !

- w miarę dobrym aparacie, czy optyka jak w P20, P30 i Nova 5T to Leica ? )

- jak najczystszym sofcie, ewnt łatwym do oczyszczenia z producenckich "śmieciowych" aplikacji

- sklep google zbyteczny

- jak największym stosunku powierzchnia obudowy / wyświetlacz.. czyli minimalne ramki

- RAM min 3 GB

- ROM min 64 GB

- mile widziany ekran Amoled

Wersje PRO i Lite odpadają, z racji gabarytów. Niestety są/były najpopularniejsze, zatem wersji standard jest mniejszy wybór. Używaliście powyższych modeli ?

Czy można:

1
wyłączyć suwakiem jedną z kart sim ?

2
odbierać sms-y na obu slotach kart sim ? chodzi o ogólną możliwość , a nie w jednym czasie

3
posiadaja diodę powiadomień ?

4
max ilość rzędów i kolumn z ikonami na pulpicie

5
który model ma najczystszy soft ?

6
ile zajmują ostatnie softy ?

7
czy w modelach z tematu optyka jest firmy Leica jak w P30 Pro ?

Z dużego polskiego sklepu z gwrancją 2 lata mam zaklepane w dobrych cenach:
Honor 10 za 680 pln i Nova 5t za 850 pln
Zatem raczej tu kupię. Na olx pełno niejasnych ofert od dziwnie zachowujących się osób. W końcu większość to niespłacone urządzenia z abonamentu... czyli nie spełnione ambicje kupowania sobie prestiżu :)
Dużo czasu też trzeba na dopytywanie oczywistych kwestii.

Huawei przoduje i to z kilkoma modelami w zestawieniach DXo MArk. Dodatkowo mocno przecenił produkty z racji zawirowań i obostrzeń ze strony USA. Mnie to na rękę :)

Czekam na Wasze opinie i pomoc. Dziękuje z góry !