DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1110584  autor: Rostov
 24 sty 2021, 15:58
Telefon: HUAWEI Y5 2019
Model: AMN-LX9
Numer kompilacji: 9.1.0.335(C431E7R1P4)
Wersja EMUI: 9.1.0
Wersja systemu Android: 9
Operator: Orange

Moja Mama kupiła sobie jakiś czas temu ww. telefon w Orange. Problem występuje, gdy dostaje jakiegoś MMS'a. Nie pojawia się wówczas żadne powiadomienie, ani nie słychać dzwonka. Po zajrzeniu do Wiadomości widać natomiast otrzymaną wiadomość, ale w miejscu zdjęcia jest jedynie kręcące się kółko. Dopiero wyłączenie i włączenie telefonu powoduje, że obok tego kółka w wiadomości pojawia „Kliknij aby pobrać”, po tapnięciu włączają się dane komórkowe i zdjęcie zostaje pobrane. Gdy wyślę jej kolejnego MMS'a, wszystko jest w porządku - pojawia się powiadomienie i dzwonek, a w wiadomościach pojawia się zdjęcie. Jednak gdy telefon poleży kilka/kilkanaście godzin, sytuacja się powtarza. Niemożliwe jest również wówczas skorzystanie z Internetu przez dane mobilne - do czasu restartu telefonu. Zmieniałem już punkty dostępowe APN (zarówno Internet jak i MMS) na te polecane na forum Orange, ale to również przynosi krótkotrwały skutek. Dodam, że Mama ma zaznaczone w ustawieniach opcje: "Automatycznie pobieraj MMS-y" oraz "Automatycznie pobieraj MMS-y w roamingu". Nie ma również ciągle włączonych danych mobilnych, ani Wi-Fi, ponieważ praktycznie nie korzysta z Internetu w telefonie, więc nie chce, żeby bateria szybciej jej się rozładowywała. Wygląda to trochę tak, jakby telefon co pewien czas gubił konfigurację Internetu (choć wprowadzone przeze mnie APN'y nie znikają) i dopiero restart urządzenia je przywracał.
Jak sobie z tym poradzić?
 #1110652  autor: rsig
 25 sty 2021, 22:35
Może to jednak wina operatora, sprawdź działanie MMS na karcie innej sieci.
Dodam, że Mama ma zaznaczone w ustawieniach opcje: "Automatycznie pobieraj MMS-y" oraz "Automatycznie pobieraj MMS-y w roamingu".
To wyłącz automatykę, sprawdź jak działają wtedy MMS, a potem włącz z powrotem.

Ostateczność to reset telefonu do ustawień fabrycznych.