DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1101347  autor: adam12xx
 15 sie 2020, 16:26
Dzień dobry,

Ze względu na to, że bardzo podoba mi się brak usług Google w smartfonie, proszę Forumowiczów o wskazanie, który NOWY smartfon Huawei BEZ usług Google jest najmniejszy? :)

PoZdrawiam,
Adam
 #1101356  autor: mp107
 15 sie 2020, 20:22
Czy używałeś już smartfona bez usług Google i wiesz z czym to się wiąże?
Jeśli nie, to polecałbym na początek z tego aktualnie posiadanego usunąć aplikacje Google (po zrootowaniu i/lub odlokowaniu bootloadera) lub wgrać na niego custom ROM bez gapps (aplikacji Google). Dopytuję, bo pozbawiając się usług Google'a pozbawiamy się nie tylko aplikacji tej firmy, ale też części funkcjonalności wykorzystywanej przez wiele innych aplikacji. W konsekwencji mogą wystąpić problemy z dostarczaniem powiadomień, wyświetlaniem map osadzonych w aplikacjach, itp.
 #1101358  autor: adam12xx
 15 sie 2020, 20:55
Wiem mniej więcej z czym się to wiąże. Korzystam tylko z kilku aplikacji (protonmail, badoo, signal, plus online, ez icam) i nie są potrzebne mi chyba do nich usługi google? Nie jestem uzależniony od mobilności i nie chcę WYMODEROWANO szpiega na telefonie, wolę chińskiego. Korzystam głownie z komputera w domu, a telefon służy mi do dzwonienia, fotografowania, mms i sms i czasami nawigacji, rzadziej internetu. Jedyną trudnością będzie znaleźć płatny odpowiednik mapek google, ale jestem w stanie to zrobić.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2020, 16:00 przez Remington, łącznie zmieniany 2 razy. Powód: wymoderowano prowokujący fragment