DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1096538  autor: vnsl21
 03 cze 2020, 21:59
Dzień dobry. Piszę w zasadzie w imieniu mojego dziadka, który posiada telefon Huawei P9 Lite. Poskarżył mi się ostatnio, że zdjęcia, które otrzymuje w MMS-ach po kliknięciu jak zawsze w ikonkę zapisywania w prawym górnym rogu, nie zapisują się. Wyskakuje komunikat iż nie można ich zapisać. Nie Jest to pojedyncza sytuacja. Dzieje się tak w przypadku każdej wiadomości. Choć wcześniej nie miał takiej sytuacji i zdjęcia zapisywały się bez problemu. Również zdjęcia z internetu nie chcą się zapisywać. Problem nie leży w braku ilości pamięci, bo tej nie brakuje, a zdjęcia robione aparatem zapisują się normalnie. Niestety telefon miałam w ręku jedynie przez chwilę i ciężko było mi odkryć przyczynę tej sytuacji. Mimo to nie mam pojęcia gdzie leży problem. Opcja ta jest dla mojego dziadka bardzo ważna, dlatego zwracam się do Was o poradę, ponieważ chciałabym mu pomóc. Jaka może być przyczyna i jak ją wyeliminować? Z góry dziękuję za każdą pomoc :)
 #1096554  autor: Gordek123
 04 cze 2020, 10:05
Miałem podobny problem z moim P9 Lite. Uszkodziła się karta pamięci w taki sposób, że można było jedynie odczytać pliki/zdjęcia, ale nic nie szło zapisać. Zdjęcia z aparatu zapisywały się w pamięci urządzenia, więc to działało, ale wszystko pozostałe próbowało dokonać zapisu na kartę pamięci bez powodzenia.
Zmień domyślną pamięć na pamięć telefonu i wtedy sprawdź.