DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1095334  autor: waski2319468808
 15 maja 2020, 16:52
Witam.
Mam pytanie bo słyszałem, że teraz nowe telefony Huawei nie mają dostępu do aplikacji Google i da się jakoś zrobić żeby je mnieć?

1. jak działa Aptoide pewnie nie tak jak sklep play ale też można pobrać aplikacje?
2. czy jak pobiorę z Aptoide sklep play będzie działał na telefonie?

Bardzo mi się ten telefon podoba tylko boję się czy wszystko będzie działać

Proszę o poradę

Pozdrawiam
 #1095425  autor: jarekb11
 17 maja 2020, 12:33
Witaj .Tak p 40 lite nie ma usług google, niektórzy dogrywają i podobno działa normalnie ale ja nic nie doinstalowywałem.
Z Apdoide nie korzystałem ,zainstalowałem APKPure i większość apek działa.Nawet aktualizują się normalnie (trzeba aktualizować każdą apke ręcznie, chyba sie nieda aktualizować automatycznie tak jak w skl play)
Sklep Play nie działa .próbowałem zainstalować i lipa.
Tak jak napisałem większość apek z APKPure działa ale nie wszystkie , na części wywala komunikat że apka nie będzie działać bez usług google ,ale o dziwo działają.
Dziwniejsza sprawa jest np ze Spotify .Aplikacja niby zainstalowana z APKPure ale nie działa (jakaś biała ikonka jest , nie zielona i nie działa) ale o dziwo przez klonowanie z innego tel huawei apka działa normalnie.
Apka inpostu nie działa ale kontaktowałem się z deweloperem i podobno pracują nad apką działającą bez google (będzie w AppGallery)
 #1095426  autor: waski2319468808
 17 maja 2020, 12:40
OK, dzięki wielkie za odpowiedź.
Wczoraj zakupiłem telefon ale jeszcze nie miałem czasu, żeby cos z nim robić.
Dzisiaj popołudniu się tym zajmę i opisze później wrażenia, a jak przyjdzie mi kabel to spróbuje zainstalować apki z google, może się uda jakoś to zrobić.

Pozdrawiam
 #1095430  autor: mp107
 17 maja 2020, 13:42
waski2319468808 pisze:
17 maja 2020, 12:40
jak przyjdzie mi kabel to spróbuje zainstalować apki z google, może się uda jakoś to zrobić.
Sklep Play można też przeglądać z poziomu aplikacji nieoficjalnej (nie wydanej przez Google'a) Aurora Store. Do jej działania nie musimy instalować aplikacji, usług Google'a, itp. Sam od lat z niej korzystam i mogę ją polecić.