DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1084455  autor: jarekb11
 24 lis 2019, 13:20
Witam .Pytanie czy w systemie telefonu huawei p 10 lite można gdzieś sprawdzić wydajność akumulatora??
A może polecacie jakąś dobrą aplikacje która obliczy mi wydajność akumulatora??? Telefon ma baterie 3000 mah ,posiadam go już ponad dwa lata .
Nie mam pojęcia ile cykli ładowania już zrobiłem ale średnio ładuje tek co 72 h czyli według matematycznych wyliczeń około 250-300 cykli.
 #1084508  autor: mp107
 25 lis 2019, 18:56
Na wstępie warto pamiętać, że nie da się tak "od razu" poznać aktualnej pojemności.
Urządzenia z Androidem nigdzie nie przechowują takich danych w formie dostępnej dla aplikacji albo dla użytkownika. Czasami daje się jedynie odczytać "nominalną" pojemność. Aplikacje próbują to ograniczenie "obejść" na różne sposoby i z tego względu pomiar będzie w miarę dokładny dopiero po kilku albo i kilkunastu ładowaniach-rozładowaniach urządzenia (nie mówię o cyklach od 100% do 0%, ale o "zwykłym" użytkowaniu urządzenia). Nie wiem jak jest w przypadku innych systemów.

Wielokrotnie spotykałem się z polecaniem do tego celu aplikacji BetterBatteryStats, ale jest ona płatna.
Poza tym na portalu XDA-Developers był niedawno artykuł dotyczący bezpłatnej aplikacji BatteryGuru (pisane razem!) przeznaczonej do zbierania różnych statystyk związanych z akumulatorem. Myślę, że można ją wypróbować.
Ale, tak jak pisał przedmówca, myślę, że nie ma co się martwić "na zapas".