Strona 1 z 1

Kirin 970 -czy istnieją sposoby na wymuszanie konkretnych pasm?

Post:14 cze 2019, 09:51
autor: darekka
Witam i proszę o pomoc w zakresie wymuszania konkretnych pasm w telefonach opartych na Kirin 970: Huawei p20, Honor Play i inne z tym procesorem.

Nurtuje mnie znalezienie aplikacji/sposobu na wskazanie z jakiego/jakich pasm LTE lub z jakich zakresów ma korzystać podczas agregacji ma telefon z tym procesorem korzystać.
Ktoś zna taką aplikację/inny sposób?

Dodatkowe pytanie dotyczy możliwości sprawdzenia czy Honor Play/Huawei p20 uruchamiają agregację.

Re: Kirin 970 -czy istnieją sposoby na wymuszanie konkretnych pasm?

Post:14 cze 2019, 10:58
autor: Azarius
Byłem w serwisie z problemem agregacji w Honor Play powiedzieli że działa ale LTE+ nie wyświetla się bo jest to błąd w oprogramowaniu i nie da się tego sprawdzić niby aplikacje pokazują że jest agregacja ale wyniki prędkości są marne.

Re: Kirin 970 -czy istnieją sposoby na wymuszanie konkretnych pasm?

Post:14 cze 2019, 13:41
autor: darekka
Znam opinię serwisu, że agregacja w Honor Play działa ale nie wyświetla LTE+ choć bardziej mnie intryguje czy da się wymuszać dowolne pasmo/pasma LTE w telefonach z Kirinem 970-coś w stylu aplikacji do routerów HUAWEI B618/715/E5788 i tym podobne gdzie aplikacją na androida/skryptem da się zrobić praktycznie wszystko w kwestii wyboru częstotliwości LTE.

Żeby cokolwiek konkretnie obadać to potrzeba sposobu/aplikacji do wymuszania konkretnego pasma i po testach pojedyńczych pasm zrobić test w trybie AUTO i porównać czy suma pojedyńczych pasm oscyluje w okolicy trybu AUTO-jeśli tak to agregacja działa, jeśli jest spora różnica to już mamy potwierdzenie problemu z agregacją.

Jak dostanę w swoje łapki Huaweia P20(tu niby nikt nie marudzi na problemy z agregacją) to porównam jego osiągi w starciu z HONOREM PLAY.