DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1074064  autor: rafmik
 13 cze 2019, 21:14
Witam,

Mam telefon Huawei P Smart 2019 z 3 GB Ram i najnowszą wersją softu 9.0.1.181.
Telefon ma straszne problemy z zarządzaniem pamięcią RAM - strasznie ubija apki działające w tle. Utrudnia to wręcz korzystanie z telefonu :(

Objawy są takie, że bardzo często ubija apki w trakcie ich przełączania (i nie pomaga tutaj przypięcie apki "kłódką")

Dla przykładu:
- korzystam na raz z dwóch przeglądarek np Chrome i Brave i przełączając się z jednej na druga i wracając później do pierwszej przeglądarka ładuje się na nowo, ponownie też ładując zakładkę ze stroną www.

- otwieram w przeglądarce panel logowania na www, przechodzę do apki Authy żeby skopiować kod 2FA, wracam do przeglądarki - a tutaj ładowanie przeglądarki na nowo, ponowne ładowanie strony logowania i wywala mi sesję.

- Aplikacja NordVPN - do połączeń VPN - też w rożnych momentach wywala VPNa - po prostu zamyka aplikację.

- np jestem w apce Instagramu, skaczę na sekundę na pocztę, przełączam się ponownie do Insta - i oczywiście apka jest startowana na nowo.


Co zrobić, żeby system taki mocno nie wycinał apek działających w tle?


Jak temu zaradzić? Bo z telefonu się normalnie korzystać nie da.