DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Huawei i Honor oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1061572  autor: Maciekmacku
 05 sty 2019, 12:12
Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem P20 Pro po przesiadce z Iphone'a 6 Plus i od początku mam problemy z Androidem( przypomniałem sobie dlaczego zdecydowałem się na Apple). Nie chcę teraz rozpoczynać wojny Android/ iOS więc przejdę do swojego problemu.

Telefon mam od 3 miesięcy i od początku mam problemy z odtwarzaniem np. treści na snapchacie. Mianowicie każdy "filmik" zacina się po około 2-3 sekundach i dalej leci sam dźwięk. Pisałem do supportu robiłem deinstalację 10 razy itp. Sprawa można rzecz błaha - "nie używaj snapa" - ale dla mnie to nie rozwiązanie bo jak coś jest to ma działać i tyle.

Podobny problem mam z Instagramem odpalanym przez google chrome'a , mianowicie nie odtwarza instastories w postaci filmiku :/

Odtwarzanie np. filmików poprzez apkę Facebook też działa słabo, np. nie widzę paska przewijania filmiku, który pojawia się na ułamek sekundy .

Sądzę, że te wszystkie problemy da się jakoś rozwiązać ale nie mam bladego pojęcia jak a przeszukałem już setki stron anglojęzycznych.

Ktoś ma jakiś pomysł ?
 #1062017  autor: Morvius
 09 sty 2019, 00:35
Odpowiedzi na Twoje pytanie nie mam. Mogę jedynie dodać, że co któreś odtwarzanie filmu na YT obraz się zacina w jednym momencie, dźwięk leci dalej, ale obraz stoi w miejscu. Auto obracanie na ułamek sekundy pokazuje, że treść video się przewija i wraca znów do tej jednej chwili, w której oraz się zatrzymał. Pomaga tylko wyłączenie i ponowne uruchomienie aplikacji. Wcześniej ten błąd nie występował. W innych aplikacjach nie mam problemu. Może to wskazywać jedynie na problemy developera aplikacji, że nie potrafi ustawić aplikacji dobrze dla tego modelu smartfona. Telefon w tym czasie nie miał żadnej aktualizacji, więc to nie wina telefonu. Mogę przypuszczać, że kłopoty są spowodowane brakiem odpowiedniej optymalizacji dla ekranów 18:9 z notchem. W mate 20 pro notcha nie ma i ekran dokładnie wie, jaką ma powierzchnię roboczą. Dzięki temu aplikacja nie głupieje w momencie skalowania obrazu. To są jednak moje domysły tylko.

Klasyczny obserwator wątku.