DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #916213  autor: Bolek33
 16 mar 2017, 13:10
Panowie mam pytanie: czy moja karta sieciowa Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC
obsłuży 5GHz routera TP-LINK Archer C20i. Ponieważ w recenzji na stronie "Komputer Świat" piszą takie rzeczy: "W ustawieniach sieci 5 GHz możemy ustawić najszerszy tryb propagowania sieci Wi-Fi na stałe. Dzięki temu wydajność nie będzie ograniczana w lokalizacjach z większą liczbą działających sieci. Oba pasma działają w trybie obsługujących wszystkie standardy, jeśli nawet nie posiadamy urządzeń działających w standardzie 802.11ac, możemy wykorzystać te z standardem 802.11n w paśmie 5 GHz. Kupując kolejne, nowsze urządzenia sieciowe trzeba tylko zadbać, by były one kompatybilne z AC, gdyż w trybie pracy 802.11n dla częstotliwości 5GHz maksymalna przepustowość to tylko 150 Mb/s." Jednak gdy wyłączę W routerze sieć 2,4GHz to sieci 5GHz laptop nie odnajduje. Więc nie wiem czy to kwestia jeszcze jakichś dodatkowych ustawień laptopa czy ta recenzja wprowadza w błąd? Gdyby ktoś zechciał udzielić rady byłbym wdzięczny.