DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #891609  autor: kilbos
 15 paź 2016, 12:05
Witam, mój problem jest trochę osobliwy i mocno się rozpisałem ale proszę o cierpliwość i przeczytanie tematu do końca przez osoby, które orientują się w sieciach domowych.

Mam Internet LTE RBM, który jest odbierany za pomocą routera HUAWEI E5180As-22 (prędkości download 40Mb, upload 20Mb, PING 33ms), na wyjściu tego routera za pomocą kabla LAN podłączony jest router NETGEAR DGND3700v2, który jest routerem domowym, do którego wszystko w domu jest podłączone.

Posiadam Kamerę "Xblitz iSee P2P IP/WiFi niania", która podłączona jest za pomocą WI-Fi do NETGEAR'a.
Kamerę obsługuję za pomocą telefonu i dedykowanej aplikacji X-cam na androida i tutaj zaczyna się problem.

Kiedy kamera jest podłączona do NETGEAR, a telefon z aplikacją również do NETGEAR za pomocą Wi-Fi to wszystko ładnie pracuje.
Dalej kiedy kamera jest podłączona do NETGEAR, a telefon do Huawei to bardzo długo telefon łączy się z kamerą aby uzyskać obraz, podobnie jest kiedy telefon korzysta ze swojego pakietu danych LTE.
Inaczej jest kiedy kamera podłączona jest do Huawei a telefon do Netgear to wszystko śmiga, podobnie jak telefon jest podłączony do swojego LTE lub routera Huawei.

Do routera NETGEAR podłączyłem kablem internet z netii (prędkości download 10Mb, upload 0,5Mb, PING 30ms), a odłączyłem kabel LAN z RBM. Wszystko śmiga w każdej konfiguracji.

Czyli podejrzany jest router NETGEAR, kiedy podłączony jest kabel LAN od Huawei (nie jest winny Internet od RBM). Nie wiem czy powinienem coś ustawić w Netgear'ze, albo Huawei. Niestety nie posiadam takiej wiedzy co zrobić żeby ta kamera działała czyli żeby szybko uzyskiwać połączenie z nią i mieć podgląd bez zacinek. Bardzo proszę o jakieś sugestie.