Strona 1 z 1

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Post:04 sty 2016, 20:16
autor: tetlej
Witam wszystkich.
W kwestach technicznych jestem zielony dlatego proszę o pomoc. Mieszkam w miejscu gdzie żaden dostawca nie może dostarczyć neta po kablu. Jedyny lokalny operator internetu radiowego też nie chce mi założyć instalacji bo niby okoliczne drzewa nie przepuszczą sygnału.
Jestem skazany na internet naszych największych operatorów. Aktualnie mam plus na kartę.
Chciałbym sobie polepszyć jakość sygnału i przede wszystkim zmniejszyć ping. Do tej pory jako modem/hotspot wifi używam telefonu Sony Xperia.Telefon leży przy oknie i nawet daje rade (na steam gry pobierają się do 350kB/s). Czy kupując modem/router będzie większa prędkość niż ciągnąc internet z telefonu?
Wiem że jestem w zasięgu sieci Plus i T Mobile. Chciałbym żebyście mi doradzili co mam kupić aby internet ładnie śmigał. Myślałem nad routerem w który włożę kartę sim do internetu i połączę go z zewnętrzną anteną. Chciałbym żeby sprzęt i antena działała zarówno w wersji 3G jak i LTE bo nie wiem jakie technologie są w mojej miejscowości.
Proszę doradźcie mi konkretne zestawy router + antena.

Re: Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.

Post:28 sty 2016, 09:45
autor: Taczian
tetlej, router do którego włożysz kartę SIM to mający dobre opinie FRITZ!Box 6840 LTE. Możesz do niego podłączyć antenę zewnętrzną - tu musiałby ktoś z forumowiczów doradzić, jaka by była potrzebna w Twoim przypadku.

Tutaj masz szczegółowy opis tego routera:

https://fritzbox.com.pl/pl/p/AVM-FRITZB ... bit-LAN/53

Technologie w jakiej zasięgu jesteś możesz sprawdzić na http://beta.btsearch.pl/

Chociaż najlepiej kupić startery i sprawdzić samemu, jak to jest u Ciebie z zasięgiem oraz osiągami.