DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #797367  autor: ibra78
 20 kwie 2015, 15:25
Witam, ostatnio przedłużałem umowę z Orange na internet (do 10 mega) i telefon stacjonarny o 2 lata i wszystko działa ok, ale chciałbym kupić inny, lepszy router, poleca ktoś jakiś sprawdzony i niedrogi (do 300zł max), chodzi mi głównie o polepszenie zasięgu Wifi!

P.S. Ten od Orange to sagemcom f@st 2704
 #797373  autor: qcom
 20 kwie 2015, 16:11
Może być Tp-link W8970 za ok 200zł.
Jeśli w jakiejś części domu nie masz wcale zasięgu lub jest bardzo słaby zamiast szukać innego routera może lepiej dołożyć drugi AP i podłączyć go do sagemcoma kablem albo ustawić w tryb repeater i zasięg sieci się zwiększy. Może okazać się że sama zmiana routera nie wiele da, WiFi to transmisja dwukierunkowa, ważne są też anteny w urządzeniach podłączonych do sieci wifi, np w danym miejscu laptop będzie miał zasięg a telefon już nie.
 #797441  autor: ibra78
 20 kwie 2015, 21:10
Ok, dzięki
A co to jest te AP ?

Wystarczy np. coś takiego ??
http://allegro.pl/repeater-wzmacniacz-w ... 84211.html
Muszę ciągnąć kabel do tego Reaptera z routera, czy wystarczy to podpiąć do prądu i bezprzewodowo to zwiększy zasięg ?? (mam duży dom i dość problematyczne byłoby ciągnąć kabel z routera do Reaptera)
 #798687  autor: qcom
 27 kwie 2015, 10:47
AP to access point. lepszym i szybszym rozwiązaniem jest połączenie kablem routera z dodatkowym AP ale jak nie masz jak może repeater. W trybie repeater nie musisz łączyć kablem, repeater łączy się bezprzewodowo z routerem i przesyła rozsyła sygnał dalej.