DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1138799  autor: dragonddill
 21 lis 2022, 20:35
Witam, jakiś czas temu byłem w salonie Orange w celu uzyskania informacji odnośnie podłączenia mojego budynku do sieci telefonicznej. Powiedzieli, że nie powinno być problemu ale w celu dokładniej weryfikacji przysłali technika który stwierdził brak możliwości przyłączenia ze względu na to że sieć idzie po drugie stronie ulicy (droga gminna). Byłby ktoś w stanie wytłumaczyć w jaki sposób to ugryźć? Gdzie się zgłosić? Jak wygląda sprawa ze zrobieniem przyłącza na własny koszt? Kto zajmuje się projektem i papierologia? W załączeniu przesyłam mapę poglądowa z zaznaczonym budynkiem oraz sieciami.
Obrazek
https://ibb.co/Mg0Xqcm
 #1138814  autor: Kryniczanin
 22 lis 2022, 00:12
Robisz na własny koszt, Ty załatwiasz projektanta i papierologię jeśli przecina jakieś inne uzbrojenie lub przechodzi przez działkę osoby trzeciej sprawa się komplikuje. Dodatkowo geodeta. Papiery z 3 miesiące droga gminna to dość prosta sprawa w porównaniu z drogą krajowa. Sąsiad brał przyłączę z mojej działki i to tylko 2m do pasa drogowego a potem krajówka (mam w pełni uzbrojoną we wszystko) papiery na światełko na krajówce to 9 miesięcy. Ostatnio sam robiłem przyłączę tyle, że wodociągowe geodeta 800 pln po znajomości za szkic sytuacyjny i mapkę, projekt 600 pln po znajomości. W takim Nowym Sączu geodeta za to samo 1500 projekt od 2000 pln w górę.