DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1137536  autor: Koli
 26 paź 2022, 17:18
Witam.
kilka dni temu dostalem nowy router z z Vodafone, mam w nim tv/telefon i internet, chcialem nowy bo ma wifi6 a mialem stary model.
Wystarczyło nowy podlączyc i po 30 min. aktualizacji modemu wszystko działało, wydaje mi sie ze Mac modemu jest z starego routero co im odeslałem.
Wystarczylo podlaczyc do sieci i wszytko bylo automatycznie i po 30 min byl internet, telefon itp.
Po kilku dniach zainstalowałem programy na telefon wifi Thief Detector i kto kradnie internet.
Programy znalazły jakie urzadzenia sa aktualnie w tym czasie podłączone do sieni lan i wifi.
Znalazlo 3 urzadzenia z tym samym Mac.
Jeden to nowy routem co instalowalem kilka dni temu a dwa pozostale nie mam pojecia co to.
Maja te sam Mac ale inne IP , ich nazwa jest taka sama ARRIS - to jest model urzadzenie mojego routera w domu Vodafone ARRIS ............
W ustanienaich routera jest inny mac niz ten z obrackow czyli ten co wykrywaja aplikacje, na 100% nowy router ma wprwadzone przerz dostawce internetu stary MAC poprzedniego routero co go odesłałem.
Potym jak wykrylem 3 urzadzenia z tym samym Mac pomyslame ze zablokuje dwa pozostałe w ustawieniach routera ale ten wykrywa inne urzadzenia a nie wykrywa urzadzenia z tym samym mac co wykryly programy z telefonu.


zdjecie tych 3
Obrazek

wlasciwosci tych 3.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Albo to pozostalosci po poprzednich routerach albo vodafone idostepni moje dane komus innemu dlatego telefon wykrywa inne te same adresy mac a router juz nie. ?

Jesli podlacze komputer w domu przez kabel lan to w ustawieniach polaczenia mam identyczny adres ip jak jeden z tych klockow MAC
Na PC jest to dokladnie pisze : Servery DNS IpV6: 2a02:908....... ( identyczny jak jeden z klockow wykrytych z telefonu )

Zainstalowalem program WhoIsConnectedSniffer ale nie znam sie na nim, podobno mozna sprawdzic czy jesli ktos kradnie dane/internet to czy sa wysylane tam pakiety danych , ale ja sie na nim nie znam.

Czy Vodafone celowo udostepnia komus moje dane albo to normalne z tym MAC ?