DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1130879  autor: Kaltyp123
 02 maja 2022, 17:32
Cześć,
Firma Fiber buduje światłowód na mojej ulicy w ramach programu unijnego. Kilka miesięcy temu otrzymałem pismo informujące o planowanej budowie światłowodu które należało podpisać i odesłać. Tak też zrobiłem. W poprzednim tygodniu firma zamocował światłowód na słupach. Jednak niepokoi mnie to, że przy słupach będących w pobliżu mojej posesji nie ma zamocowanych "rolek", jest jedynie zaczep przez który przebiega linia kabla. Najbliższa "rolka" jest dość daleko. Czy możliwe jest podłączenie do światłowody przes słup bez rolki? Czy mogli gdzieś zawieruszyc dokument który odesłałem i nie uwzględnić mnie w planach? Czy ktoś z was miał taką sytuacją? Dodam tylko, że dostęp do światłowody jest dla mnie niezwykle istotny ponieważ pracuje zdalnie.

Za każdą odpowiedź serdecznie dziękuję ;-)
 #1130897  autor: pakierhakierxd
 03 maja 2022, 06:24
Może skontaktuj się z nimi ,ja w taki sposób bo się nie kontaktowałem nie załapałem się na darmowy światłowód i podłączenie kosztowało 1100zł.
Ale w końcu to działa ciągle nie to co adsl :D ,mobilny akurat jak router w dobrym miejscu zasięgowym to lepiej chodzi niż to :),chociaż 2 km od nadajnika i w domu mega słaby zasięg .

Pozdrawiam :)