DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1118793  autor: mariusz9a
 09 lip 2021, 18:19
Weź chłopcze przeczytaj jeszcze raz co napisałem i nie wyciągaj wyssanych z palca wniosków. Wrzuć lepiej na luz bo żyłka Ci niedługa pęknie. Dorabiasz do wszystkiego jakąś chorą ideologię... Nikt nigdzie nie napisał że tam Plus bedzie działać super, tylko żeby sprawdzić bo czasami można się zaskoczyć. Ale wszechmogący już musi po wszystkich jechać bo mu to nie pasuje i wszędzie widzi wyznawców Zygmunta. Tragedia :roll: Tyle w temacie.
 #1118799  autor: matek451
 09 lip 2021, 20:58
A w czym to co napisałeś ma pomóc autorowi tematu ? Twoje wypociny tutaj nie warte żadnej uwagi, nic nie wnoszą i tyle. Mam nadzieję ze autor zrobi test Plusa u siebie i pokaze wyniki aby rozwiać wszelkie wątpliwości .
 #1118800  autor: mariusz9a
 09 lip 2021, 21:07
No właśnie wnoszą tyle żeby je zrobił. Wyjdą słabo to wyjdą i olać Plusa. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby L1800+L2100 wykręcało dobre wyniki, albo może być zapchane - warto sprawdzić, kosztuje to grosze. Szkoda że nasz "inżynier" od sieci mobilnych wcześniej nie powiedział autorowi że N będzie kiepsko działać tylko kazał testować wszystkie sieci... :roll:

Za to Ty jesteś najmądrzejszy, zwłaszcza z poniższą piredołą. Sam nie znasz stanu faktycznego, ale najwięcej masz do powiedzenia. Ale innych jechać nie wiadomo o co to pierwszy. Poza tym, jakie pozwolenia na N1 w Plusie? :shock:
matek451 pisze:A co do zasięgu 5g Plusa to najpierw sprawdź u siebie bo wątpię aby na pobliskich stacjach pozwolenia na N1 juz działąły, na 99% raczej nie a mapa zasięgu jest wirtualna i dotyczy na zewnatrz a nie w domu.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2021, 22:01 przez mariusz9a, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1118802  autor: marcinch87
 09 lip 2021, 21:34
Podejdę porzadnie do tematu i zrobię testy playa i plusa 5g. Który z tych 2 routerów 5g wziąć? Mówiąc o dwóch mam na myśli zte i huawei.
 #1118803  autor: matek451
 09 lip 2021, 22:01
Literówka, miało być N41 , widziałeś w mieście stację Plusa LTE1800+2100 na 20+5MHz pasma wykręcająca dobre wyniki, pobożne życzenia, jeśli na niej brak LTE2600 to na cuda nie ma co liczyć ale niech testuje.Zobaczymy kto będzie miał rację.
 #1118804  autor: mariusz9a
 09 lip 2021, 22:02
Widziałem. Np BT20301 pozwala na wykręcanie wyników w okolicach 80Mb/s.
Tu nie chodzi o żadną racje, tylko o Twoje podejście do testowania sieci. Ja wyraźnie zakładam że może działać słabo, ale zaznaczam że czasami można się zaskoczyć. Za to Ty żyjesz w jakiś swoich ograniczeniach.
 #1118805  autor: matek451
 09 lip 2021, 22:18
Nie interesuje mnie twoje podejście , w mobilnym cudów nie ma, stacja Plusa na 25MHz pasma bez MIMO4X4, nie wiadomo czy z QAM256 w centrum miasta to nie jest szczyt marzeń użytkowników Plusa, doświadczenie uczy że z reguły ledwie zipie więc sens testowania operatora z takiego eNB wątpliwe. Przekonamy się czyje podejście do tematu jest właściwe jak autor zrobi test Plusa.
 #1118808  autor: marcinch87
 10 lip 2021, 00:03
Panowie zanim się pozabijacie powiedzcie który z tych routerów zamówić do tego 5g z Plusa żebym wiedział na czym go przetestować.

Jutro będę zamawiał więc w przyszłym tygodniu ogarnę temat.
 #1118811  autor: matek451
 10 lip 2021, 09:02
A po co do 5G Plusa, czytałeś co napisałem na temat oferty z dostępem do 5G i cenie za sprzęt? Jak chcesz to bierz w abonamencie 500GB za 100 zł i masz zgodnie z regulaminem https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... 5_2021.pdf 14 dni na testy , wybór pomiędzy Huawei 5G CPE Pro 2 za 1200 zł w 36 ratach, bez złacz antenowych lub MC801a ktory złacza posiada a kosztuje 492 zł więcej. Rynkowa wartość pierwszego 900-1000 zł, drugiego 1000-1100 zł. Nie masz gwarancji ze w domu na 2600MHz 5G będzie miało optymalne parametry sygnału, mapa zasięgu https://www.plus.pl/mapa-zasiegu pokazuje na zewnątrz ale obok ciebie jest dziura zasięgowa która wskazywać może ze na tych najbliższych BTS-ach Plusa 5G nie działa ale to trzeba zweryfikować.
To nie kłótnia tylko sam przekonaj się kto ci udziela fachowych odpowiedzi a kto jedynie zamąca obraz. Na poczatek zrobiłbym test Plusa na telefonie LTE tak jak pozostałych, kluczowy jest zasięg na LTE2600.
 #1118815  autor: marcinch87
 10 lip 2021, 11:32
Testy zrobię wszystkiego tylko z 5gb plusa jako jedynej oferty nie mogę zweryfikować bez zamówienia (nie mam sprzętu pod 5g). Lte plusa pewnie dzisiaj ogarnę.
 #1118835  autor: matek451
 10 lip 2021, 20:21
Wykonaj speedtesty o tej porze na tej karcie Plusa, połączenie z LTE1800 na z W.Polskiego, parametr sygnału poprawne.Ma stacji barak LTE2600, w sąsiadach pojawia się nośna i PCI z LTE2100, na tym i pobliskich stacjach Plusa brak LTE2600. Ale o tym pisałem od początku choć niektórzy oczekiwali chyba na jakiś cud a przytaczanie tylko wyników na LTE1800 z BTS-A w Sosnowcu i oczekiwanie ze na drugi końcu Polski będzie tak samo tylko świadczy o jego fachowości.
 #1118888  autor: mariusz9a
 11 lip 2021, 21:26
matek451 pisze:Ale o tym pisałem od początku choć niektórzy oczekiwali chyba na jakiś cud a przytaczanie tylko wyników na LTE1800 z BTS-A w Sosnowcu i oczekiwanie ze na drugi końcu Polski będzie tak samo tylko świadczy o jego fachowości.
Ale Cię boli to L2600. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Proponuję zapisać się na jakiś kurs w tym temacie. Dyskusja z Tobą nie ma sensu. Przypomina kopanie się z koniem. Dopowiadasz sobie jakieś historię do wypowiedzi innych. Widzę że większość forumowiczów już dawno wymiękła z Tobą nie dyskutuje i nie dziwię im się... :smt006
 #1118891  autor: matek451
 11 lip 2021, 21:52
Mam w d... czy Zygmunt ma na tej stacji LTE2600, nie ja tam korzystam z tego syfu na LTE Plusa ale brak 20MHz pasma na LTE2600 w takiej lokalizacji od razu dyskwalifikuje tego operatora, dramatyczny brak pojemności sieci LTE w tym rejonie więc na cuda nie ma co liczyć a 5MHz na LTE2100 wiele mnie zmienia jak konkurencja ma obok stację w 4CC CA i ponad 2 razy więcej pasma na niej, MIMO4X4 czy QAM256. Zbłaźniłeś się z tym Plusem na LTE i tyle, o czym tu dyskutować , liczą się fakty i argumenty a te dla Plusa w jego lokalizacji są słabiutkie.
 #1119088  autor: JFK2016
 17 lip 2021, 23:55
mariusz9a pisze:
11 lip 2021, 21:26
Ale Cię boli to L2600. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Proponuję zapisać się na jakiś kurs w tym temacie. Dyskusja z Tobą nie ma sensu. Przypomina kopanie się z koniem.
Nie przejmuj się tym co @matek451 wypisuje na temat Plusa (każdy kto szuka porady powinien podchodzić do tego z dystansem), to zupełnie rozmija się z rzeczywistością w realu. Przykład LTE Plusa i to z Łodzi (szedłem na szczepienie p/covid, ul.Rzgowska/ul.Kolumny/test zrobiony telefonem w oczekiwaniu na zielone światło). :D https://www.speedtest.net/my-result/a/7354289998
 #1119098  autor: matek451
 18 lip 2021, 09:22
A to jest temat w którym chwalimy się prędkościami mobilnego? No i godzina testu, wieczorem juz tak różowo nie jest , a przede wszystkim to zaznaczyć ze test został wykonany w agregacji pasm LTE w tym z LTE2600 bo o nim jest tutaj dyskusja, stacje bez tego pasma w miastach nie maja racji bytu, w Łodzi większość eNB nim nie dysponuje więc prędkości powyżej 100Mb/s praktycznie nieosiągalne z nich. To Chóralna 8?
 #1119214  autor: mariusz9a
 20 lip 2021, 22:41
JFK2016 pisze:Nie przejmuj się tym co @matek451 wypisuje na temat Plusa (każdy kto szuka porady powinien podchodzić do tego z dystansem), to zupełnie rozmija się z rzeczywistością w realu.
Już go olałem. Chodziło tylko o to, żeby autor tematu przetestował wszystkich operatorów jak mu to radzono na początku (w końcu różne jest obciążenie sieci i czasami mimo wszystko warto sprawdzić - w końcu nic się nie ma do stracenia oprócz kilku złotych...). A ten cały matek451 dorobił sobie w swojej główce całą jakąś teorię wyznawców Zygmunta itd. Żałosne, no ale nic nie poradzisz :-) Po prostu przypomniało mi się dlaczego przestałem się tu udzielać jakiś czas temu :roll:
 #1119216  autor: matek451
 20 lip 2021, 23:23
Możesz sobie pogadać z tym kolesiem z mojego miasta, reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy. A autor jak na razie to milczy więc nie wiadomo czy zrobił te testy Plusa, mnie to wisi bo i tak wiem jak one wypadną, na cuda to liczą ślepi wyznawcy Plusa, radio z gumy nie jest więc bez LTE2600 na BTS-ie w mieście to sobie mozna pomarzyć o wysokich prędkościach. Pokazywanie testu z ŁODZI bez podania eNB i pasm na jakich został wykonany nie ma zadnego znaczenia, szczególnie dla kolegi ze SZCZECINA.
Dla użytkowników Forum bez znaczenia czy się tu udzielasz czy nie.
 #1119225  autor: mariusz9a
 21 lip 2021, 09:03
matek451 pisze:reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy.
W tym wątku nie widzę zbytnio aby ktokolwiek posługiwał się wiedzą telekomunikacyjną, zresztą nie ma takiej potrzeby bo tu chodzi tylko o sprawdzenie czterech operatorów (co sam na początku proponowałeś, a po testach nagle wywód że wiedziałeś że tak będzie - to jak wiedziałeś specu to po co kazałeś testować?) - no chyba że Tobie się wydaje że to co piszesz to nie wiadomo jaka zaawansowana wiedza :lol:
matek451 pisze:mnie to wisi
Tak? A nie wygląda jakby Ci to wisiało, wręcz przeciwnie...

PS. Ja tu jakoś nie widzę ani jednego wyznawcy Plusa. Inni normalnie piszą jak większość na forum. Za to widzę jednego osobnika z jakąś paranoją - Ty ich widzisz wszędzie. Miejmy nadzieję że po nocach Cię nie prześladują.
 #1119510  autor: JFK2016
 28 lip 2021, 21:31
matek451 pisze:
20 lip 2021, 23:23
Możesz sobie pogadać z tym kolesiem z mojego miasta, reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy. A autor jak na razie to milczy więc nie wiadomo czy zrobił te testy Plusa, mnie to wisi bo i tak wiem jak one wypadną,
Dobrze się czujesz, wszystko porządku?... To że z ciekawości zrobiłem tam test (okolica ICZMP), będąc na szczepieniu przeciw covid, nie oznacza że dla Twojego kaprysu będę się przebijał przez połowę miasta aby zrobić testy Plusa (z pewnością było tam L2600, bo bez tego nie da się wykręcić takich prędkości i to jeszcze telefonem , ale nie było uruchomionego 5G). A sieć Plusa w wielu miejscach działa najlepiej w mieście, mimo że w LTE odstaje od konkurencji w L2600/L2100, uruchamiając 5G po prostu ją zmasakrowała (niestety nie jest tanio/podobnie było kiedyś gdy Plus uruchamiał LTE, można powiedzieć kopia tego i póki oferta nie stanieje prędkości na sieci 5G Plusa będą rewelacyjne).