DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1119098  autor: matek451
 18 lip 2021, 09:22
A to jest temat w którym chwalimy się prędkościami mobilnego? No i godzina testu, wieczorem juz tak różowo nie jest , a przede wszystkim to zaznaczyć ze test został wykonany w agregacji pasm LTE w tym z LTE2600 bo o nim jest tutaj dyskusja, stacje bez tego pasma w miastach nie maja racji bytu, w Łodzi większość eNB nim nie dysponuje więc prędkości powyżej 100Mb/s praktycznie nieosiągalne z nich. To Chóralna 8?
 #1119214  autor: mariusz9a
 20 lip 2021, 22:41
JFK2016 pisze:Nie przejmuj się tym co @matek451 wypisuje na temat Plusa (każdy kto szuka porady powinien podchodzić do tego z dystansem), to zupełnie rozmija się z rzeczywistością w realu.
Już go olałem. Chodziło tylko o to, żeby autor tematu przetestował wszystkich operatorów jak mu to radzono na początku (w końcu różne jest obciążenie sieci i czasami mimo wszystko warto sprawdzić - w końcu nic się nie ma do stracenia oprócz kilku złotych...). A ten cały matek451 dorobił sobie w swojej główce całą jakąś teorię wyznawców Zygmunta itd. Żałosne, no ale nic nie poradzisz :-) Po prostu przypomniało mi się dlaczego przestałem się tu udzielać jakiś czas temu :roll:
 #1119216  autor: matek451
 20 lip 2021, 23:23
Możesz sobie pogadać z tym kolesiem z mojego miasta, reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy. A autor jak na razie to milczy więc nie wiadomo czy zrobił te testy Plusa, mnie to wisi bo i tak wiem jak one wypadną, na cuda to liczą ślepi wyznawcy Plusa, radio z gumy nie jest więc bez LTE2600 na BTS-ie w mieście to sobie mozna pomarzyć o wysokich prędkościach. Pokazywanie testu z ŁODZI bez podania eNB i pasm na jakich został wykonany nie ma zadnego znaczenia, szczególnie dla kolegi ze SZCZECINA.
Dla użytkowników Forum bez znaczenia czy się tu udzielasz czy nie.
 #1119225  autor: mariusz9a
 21 lip 2021, 09:03
matek451 pisze:reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy.
W tym wątku nie widzę zbytnio aby ktokolwiek posługiwał się wiedzą telekomunikacyjną, zresztą nie ma takiej potrzeby bo tu chodzi tylko o sprawdzenie czterech operatorów (co sam na początku proponowałeś, a po testach nagle wywód że wiedziałeś że tak będzie - to jak wiedziałeś specu to po co kazałeś testować?) - no chyba że Tobie się wydaje że to co piszesz to nie wiadomo jaka zaawansowana wiedza :lol:
matek451 pisze:mnie to wisi
Tak? A nie wygląda jakby Ci to wisiało, wręcz przeciwnie...

PS. Ja tu jakoś nie widzę ani jednego wyznawcy Plusa. Inni normalnie piszą jak większość na forum. Za to widzę jednego osobnika z jakąś paranoją - Ty ich widzisz wszędzie. Miejmy nadzieję że po nocach Cię nie prześladują.
 #1119510  autor: JFK2016
 28 lip 2021, 21:31
matek451 pisze:
20 lip 2021, 23:23
Możesz sobie pogadać z tym kolesiem z mojego miasta, reprezentujesz ten sam , niski poziom wiedzy. A autor jak na razie to milczy więc nie wiadomo czy zrobił te testy Plusa, mnie to wisi bo i tak wiem jak one wypadną,
Dobrze się czujesz, wszystko porządku?... To że z ciekawości zrobiłem tam test (okolica ICZMP), będąc na szczepieniu przeciw covid, nie oznacza że dla Twojego kaprysu będę się przebijał przez połowę miasta aby zrobić testy Plusa (z pewnością było tam L2600, bo bez tego nie da się wykręcić takich prędkości i to jeszcze telefonem , ale nie było uruchomionego 5G). A sieć Plusa w wielu miejscach działa najlepiej w mieście, mimo że w LTE odstaje od konkurencji w L2600/L2100, uruchamiając 5G po prostu ją zmasakrowała (niestety nie jest tanio/podobnie było kiedyś gdy Plus uruchamiał LTE, można powiedzieć kopia tego i póki oferta nie stanieje prędkości na sieci 5G Plusa będą rewelacyjne).
 #1122499  autor: klaudia123
 28 wrz 2021, 11:36
marcinch87 pisze:
07 lip 2021, 23:30
...
Potrzebuje takiej prędkości internetu żeby jednecześnie 2 osoby mogły oglądac film w 4K. Zakłądam że to będzie ok. 100 Mb/s.
...
Na netflix 4K w TV 4K już przy 5Mb/s... max tam 15Mb/s w statystykach było :mrgreen: Co innego YT 4K 75Mb/s.
Ty potrzebujesz kabla/światłowodu, mobilny nie da rady/się skończy.
 #1122500  autor: klaudia123
 28 wrz 2021, 11:38
klaudia123 pisze:
28 wrz 2021, 11:36
marcinch87 pisze:
07 lip 2021, 23:30
...
Potrzebuje takiej prędkości internetu żeby jednecześnie 2 osoby mogły oglądac film w 4K. Zakłądam że to będzie ok. 100 Mb/s.
...
Na netflix 4K w TV 4K już przy 5Mb/s... max tam 15Mb/s w statystykach było :mrgreen: Co innego YT 4K 75Mb/s.
Ty potrzebujesz kabla/światłowodu, mobilny nie da rady/się skończy.

Zapewne chcesz Plusa z ich 5G bez końca coś jak z LTE? Jest osobny wątek po ilu GB dostaje się kolejny poziom lejka aż do 32kbps.... Gwarantować mogą po limicie 1-2Mb/s aby im sieć nie padła.