DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci

Moderator: Moderatorzy

 #1141398  autor: kleogas
 11 sty 2023, 01:13
Witam, ustandaryzowała się jakoś forma zgłaszania prośby o publiczne IP w T-Mobile światłowód?
 #1142455  autor: gm78
 25 sty 2023, 21:46
Światłówód t-mobile to niezły cyrk z tym publicznym IP, a w zasadzie to brakiem publicznego ipi i brakiem możliwości zarządzania routerem, można tylko zmienić nazwę sieci wifi i hasło.
Żeby było zabawniej, to w na stronie pod ofertą produktu jest instrukcja zadządzania mojewifi w której widać publiczne IP na wan, nigdzie nie piszą, że nie ma publicznego IP.
Dowiedziałem się o tym dopiero po uruchomieniu usługi i nie da się za żadne skarby załatwić lub dokupić publicznego IP. Złożyłem rezygnację z usługi w ciągu 14 dni.

Szkoda, że o braku publicznego IP nigdzie nie informują, bo to dla mnie było ważne i teraz muszę sie z nimi spierać o 600zł opłaty instalacyjnej.
 #1142531  autor: MariuszY
 27 sty 2023, 10:20
gm78 pisze:
25 sty 2023, 21:46
...nie da się za żadne skarby załatwić lub dokupić publicznego IP. Złożyłem rezygnację z usługi w ciągu 14 dni.

Szkoda, że o braku publicznego IP nigdzie nie informują, bo to dla mnie było ważne i teraz muszę sie z nimi spierać o 600zł opłaty instalacyjnej.
Nie musisz się spierać - informujesz operatora, że dostarczana usługa zawiera ograniczenia funkcjonalne, o których nie zostałeś poinformowany przed podpisaniem umowy oraz nie zawarte w regulaminie usługi. Jak mniemam przeczytałeś go dokładnie i jeśli żaden zapis nie mówi o braku publicznego IP to masz podstawę. Chyba, że T-mobile świadczy wyłącznie usługę dostępu do publicznej sieci, a w drugą stronę (bez zakupu innych usług / uruchomienia innych technologii) już nie. Wtedy pozostaje wynajdywanie takich serwisów czy usług w sieci, z którymi na światłowodzie od T-mobile nie możesz się połączyć - robisz wtedy zarzut o ograniczaniu dostępności przez operatora.
 #1145650  autor: Monika1982
 15 mar 2023, 11:16
W t-mobile jak pytasz przed zakupem usługi to mowią, że IP zewnetrzne stałe. Mam na myśli Światłowód biznes dla małych firm.
W trakcie wychodzi, że jest stałe ale dynamiczne.
Później przychodzi umowa. Tam jest fajnie napisane, że IP w ramach usługi przydzielane jest dynamicznie. Nie ma mowy czy to IP prywatne czy publiczne. :wink:
Po instalacji wychodzi, że to IP prywatne dynamiczne. :lol:
Wiem, bo znam z autopsji. :-D