DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #696092  autor: Esgaroth
 05 lut 2014, 14:30
Witam,
wprawdzie przymierzałam się już do nowego telefonu, ale jednak uznałam, że może problemy z obecnym wcale nie są takie straszne i można coś z nimi zrobić. Liczę, że Ktoś z Was mi pomoże, moze nawet miał podobne problemy. Postaram się wszystko dokładnie przedstawić.

Fabrycznie w telefonie była Bada 1.2. Niestety po czasie coś się zaczęło dziać - przestały mi się wyświetlać wpisane kontakty przy połączeniach przychodzących, pojawiał się tylko numer. No i niestety mimo włączonego dzwonka telefon czasem tylko wibrował...

Zaktualizowałam (jakieś 2 lata tata temu, telefon mam blisko 3) Badę do wersji 2.0 i na początku wszystko było ok. Ale od jakiegoś czasu znów są problemy:
- telefon czasem nie dzwoni, mimo włączonego dzwonka. Tylko wibruje
- nie wyświetla się lista odebranych połączeń, jest czarna i pusta, ani przy wybieraniu z "klawisza", ani z menu. Wyświetla się tylko wtedy, kiedy po nieodebranym połączeniu przesunę strzałką. Nie mogę więc też wybierać z tej listy.
To są dwa główne problemy, dość dokuczliwe...

Poza tym:
- telefon nie jest już tak czuły na dotyk (ale może to kwestia "wieku"?), myślę, czy to nie sprawka np. folii ochronnej na nim...
- czasem przy próbie połączenie z internetem telefon się samoistnie wyłącza i włącza. Czasem okazuje się, że mimo iż bateria wcześniej była naładowana, jak telefon się włączy to ma 0%..."samoistnie" doładowuje się do jakichś 10-15%.
- nie zawsze otrzymuję raport o doręczeniu smsa.
-czasem też klawisze nie reaguję, można na nie naciskać kilka razy i dopiero po czasie "łapią". Ale to nie tak częsty problem. Zwalam na starość telefonu.

Planuję ponowną aktualizację, tylko nie wiem, czy jest coś nowszego od BADA 2.0 (nie śledzę takich nowinek, więc jestem zielona...:)).

Czy ktoś zna sposób na ww. problemy...? Ma jakieś rady, sugestie co mogłabym zrobić...?

Dodam, choć to chyba niepotrzebne, że telefon jest zadbany, chroniony wszelkimi foliami i obudowami, użytkowany zgodnie z przeznaczeniem, nigdy nie doznał żadnego urazu, nie był prany, prasowany, taplany w błocie i wyciągany z psiego pyska:)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:57 przez Esgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

 #696093  autor: darek638
 05 lut 2014, 14:34
Może zacznij od resetu. Przywróć ustawienia fabryczne.

Nigdy więcej Play.

 #696296  autor: Esgaroth
 06 lut 2014, 05:11
Tak,od tego zacznę. Ale ciekawa jestem skąd w ogóle takie problemy, czy to kwestia wieku telefonu czy oprogmowania...jeszcze czasem jest problem z pisaniem np na forach,klawiatura reaguje jakby ze sporym opoznieniem:/piszę szybciej niz pojawija sie litery...

 #696315  autor: Niezgodna7
 06 lut 2014, 09:39
Esga, najwyraźniej sobie świruje, zapisuj ważne kontakty, żadne nowe oprogramowanie, tylko restet -fabryczne, a jak nic nie pomoże, to reset całkowity.
Aha, bateria ma 2 lata? Pierw resety, a jak nic się nie zmieni, to ją wymienisz.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #696321  autor: Esgaroth
 06 lut 2014, 09:53
Tak, baterię mam od początku tą samą. Mogę ją wymienić, pewnie (przy okazji - mogę kupić o większej pojemności?), ale ten problem z wyłączaniem to przy reszcie małe piwo. Aczkolwiek fajnie, gdyby znów te kilka dni zaczęła trzymać, bo teraz jest tak ze 2...;)

Zrobię ten reset jak radzicie, ale poczekam na Męża, sama nie chcę kombinować:P

Jeśli Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie lub sobie inaczej poradził z podobnymi problemami, to chętnie poczytam:)

 #696326  autor: Niezgodna7
 06 lut 2014, 10:14
Nie ma co czytać, a bierz się za przepisywanie ważniejszych kontaktów.
*
Nie ma co liczyć na większą pojemność baterii.
Teraz 2 dni, a wcześniej ile? 4? ..3? :- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #696331  autor: Esgaroth
 06 lut 2014, 10:55
Tak, tak, to już mam przepisane:)
Hmmm tak, wcześnie trzymała jakieś 3-4 dni właśnie:) Ale fakt, że wifi mam ciągle włączone, więc pewnie teraz też do 3 by dała radę:)

A wymiana baterii zmieni tylko to resetowanie, prawda? Raczej nie ma wpływu na nic innego?

 #696352  autor: Esgaroth
 06 lut 2014, 12:30
Ok, to wstrzymam się z baterią:)
A na Męża czekam, bo w delegacji jest, a ja się kompletnie na takich rzeczach nie znam i nie chcę kombinować z telefonem, jeszcze przypadkiem bardziej zwariuje i kontaktu ze mną nie będzie:P

Mam nadzieję, że takie "odświeżenie" coś pomoże, bo jak mówiłam - telefon jest w idealnym stanie... Najprościej iść i kupić nowy, no ale w tym nic poza tymi wybrykami mi nie przeszkadza. A oszczędność spora...:)

 #696355  autor: Niezgodna7
 06 lut 2014, 12:38
Ojej, to pożyczysz od kogoś jakiś złom, jeśli ten bardziej zwariuje
:- D
Poczytaj o restarcie swojego modelu, i do dzieła..

 #700806  autor: Esgaroth
 24 lut 2014, 16:04
Witam,
po resecie i przywróceniu fabrycznych ustawień telefon działa. Tzn. znów mam listę połączeń, przez kilka dni nie miałam też problemów z nagłym wyłączaniem podczas połączeń z netem.
Niestety, minął tydzień i telefon znów się raz samoistnie wyłączył. No i powrócił problem z dzwonkami połączeń przychodzących - nie zawsze je słychać, mimo że są włączone. To jest główna udręka. Czy na to jest jakiś sposób?
Mam badę 2.0. Czytałam gdzieś - choć to dla mnie czarna magia - że to może być jakiś problem z softem? Co to znaczy? Z tego co wiem, nie jestem odosobnionym przypadkiem...

Jak miałam badę 1.2, to też miewałam problemy - wyświetlały się same numery, bez nazw kontaktów, dlatego trochę się boję powrotu do starego systemu...

Umiecie mi coś doradzić...?;)