DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #686225  autor: monyka8
 29 gru 2013, 13:52
chodzi dokładnie o model samsung wave 533 z wysuwaną qwerty
telefon od 3lat sobie leży w szufladzie, ponieważ zepsuł się, a ja do naprawy/ serwisu nie oddałam.
Nie działa wyświetlacz. Telefon niby ok, ponieważ jak włączam to przyciski normalnie się świecą itp. nawet udało mi się jakoś go do kompa poprzez USB podłączyć, tzn.wybrać w ciemno opcje w tel.aby uzyskać dysk z danymi.
Wyświetlacz z czasem zaczął wariować. Pierw zacinał się i jakieś dziwne kolory pokazywał, a to negatyw, paski itp. i nagle któregoś dnia przestał w ogóle działać.
Czy jest możliwa wymiana tylko tego wyświetlacza? Jaki to może być koszt? A może to co innego?
Telefon przyda mi się, ponieważ dobrze się na nim muzyczki słuchało, a mój obecny nie chcę go ładować co chwilę..dlatego ten samsung, traktowałabym jako taki odtwarzacz mp3 :)
Proszę o odp.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 15:08 przez monyka8, łącznie zmieniany 3 razy.

 #686232  autor: user_delete34
 29 gru 2013, 14:24
1) Od razu lepiej to wygląda, tamten tekst był wielki jak w telegazecie.
2) Musisz zlecić wymianę taśmy wyświetlacza, to na pewno. Niewykluczone, że "poszedł" też wyświetlacz, ale najprawdopodobniej sama taśma - od rozsuwania. Kosztów podać nie umiem, bo to taśma (+ew. wyświetlacz) + robocizna, zakładam, że sama tego nie zrobisz. Kilkadziesiąt, 50±20 zł za to wezmą w serwisie.
Proszę bardzo.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 15:01 przez user_delete34, łącznie zmieniany 2 razy.

 #686239  autor: monyka8
 29 gru 2013, 14:39
Dzięki za odpowiedź! Takiej właśnie oczekiwałam :)
Łącznie z pierwszym punktem, w którym to uświadomiłeś mnie, iż zwyczajnie nie macie problemu ze wzrokiem :) bardzo się cieszę :) grunt to zdrowie, prawda?:)

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2013-12-29, 16:35 ]
Na all**gro jest sporo tych taśm do WAVE..
np. taka "TAŚMA LCD SAMSUNG S5330 GT-S5330 WAVE" http://allegro.pl/tasma-lcd-samsung-s53 ... 67078.html
Czy ta np. będzie ok? Wystarczy tylko tą taśmę wymienić?
czyli kosztowałaby mnie tylko naprawa te kilka - do 10zł.? Mój znajomy naprawia telefony, komputery itd. więc za umieszczenie tej taśmy raczej nie wziąłby pieniędzy.
Tak jak kolega wyżej wspomniał, to słyszałam również, że samemu wymienienie tej taśmy nie byłoby problemem, ale wolę nie ryzykować :)
 #809996  autor: monyka8
 03 lip 2015, 14:46
taśma wymieniona.. tel.nadal nie działa. tzn. tak włącza się, tak samo jak i przed wymianą taśmy zapalają się guziczki, no to znak, że się włączył ;) czyli w środku tam coś działa.. no i jedyna róznica po zmianie tej taśmy to, że i wyświetklacz się zapala, lecz jest ciemny.. nic nie widać, nic tam nie ma, jedynie się zapala :)

** CZYLI TO JEDNAK I WYŚWIETLACZ BYŁOBY TRZEBA WYMIENIC?;/