DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #663325  autor: serg
 22 wrz 2013, 09:46
Witam,

Pacjent to Samsung Wave III. Jakiś czas temu telefon ten wpadł mi do wody. Szybkie wyciągnięcie go z tejże wody oraz wysuszenie spowodowało, że po ponownym uruchomieniu go działało wszystko dobrze. Ale po jakimś czasie zaczęła szwankować bateria. Po naładowaniu baterii do 100% telefon po około 10 minutowej rozmowie zaczyna wskazywać, iż bateria jest naładowana w 2 % i wyłącza się. Analogiczna sytuacja pojawia się, np. po włączeniu Wi-Fi. Bateria ze 100% zjeżdża do 92% zaraz szybko w okolice 80% i nagle pojawia się 0% i telefon gaśnie.
Przy podłączeniu ładowarki pojawia się wskaźnik ładowania i momentalnie od razu poziom baterii wskakuje na 72%. Generalnie sytuacja wygląda tak, iż w tym momencie telefon funkcjonalność swoją spełnia tylko przy podłączonej ładowarce, ponieważ jakakolwiek czynność bez podłączonego zasilania powoduje "zjazd" baterii i wyłączenie telefonu.
Zastanawiam się czy jest to problem tylko i wyłącznie baterii? Wymiana baterii nie stanowi problemu tylko czy zakup nowej to nie będzie niepotrzebnym wyrzuceniem $, bo może to nie tylko winna baterii ale może coś się uszkodziło w samym telefonie?

 #663330  autor: Niezgodna7
 22 wrz 2013, 10:42
Od czegoś trza zacząć, bo gdybynie nic nie da. Pożycz baterię, sprawdź.
Nie ma od kogo? Kup najtańszy, znany zamiennik. Sprawdź.
:- )
PS. A po zalaniu, to fonik trzeba rozbierać, nie tylko czekać aż sam wyschnie.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis