DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #581242  autor: mobman
 10 wrz 2012, 14:43
Cześć
Co sądzicie o Bada 2.0 dla tego fona?
Opłaca się zmienić? Czy to dobry system i nie okaże się przysłowiowym "zamienił stryjek..." ?
Jak tego dokonać, czy w biurze obsługi (fon jeszcze na gwarancji) mogą to zrobić za darmo?
dzięki z góry za pomoc
pozdr,
Ostatnio zmieniony 19 paź 2012, 14:15 przez mobman, łącznie zmieniany 1 raz.

 #581316  autor: forum_tg
 10 wrz 2012, 18:49
w biurze obsługi nie zrobia, bo im sie nie chce. ale zawsze mozesz przez oryginalny program Kies, chociaz jak polecam wgrać samemu przez alternatywne oprogramowanie czysty soft (nie brandowy)
ale warto przesiaść sie na 2.0. bateria trzyma tak samo długo (tylko wystarczy usunąć zbędne widgety, a dla S.A. ustawić pusty profil.
w tej chwili wszystko robi się pod 2.0

 #581581  autor: zaqzaq
 12 wrz 2012, 08:50
witam, mozesz trochę jasniej ?
" tylko wystarczy usunąć zbędne widgety, a dla S.A. ustawić pusty profil. "
moja pierwsza bada :) i wiem na razie tyle ile sam doszedłem, ale chętnie się dowiem czegoś więcej

N5530, XP Ray, Lumia 800, Wave 3

 #581779  autor: forum_tg
 12 wrz 2012, 20:32
na ekranie jest sporo widgetów (to samo jest w bada 1,2 która pewnie masz), jesli łączą się samoistnie w z internetem, a jak się łączą to wykorzystują więcej baterii.
a co do pustego profilu, to wchodzisz w ustawienia>>sieć>>profile transmisji danych>>> tam dajesz nowy, ustawiasz nazwę i to wszystko, nic więcej nie wpisujesz, potem tylko dla Samsung apps ustawiasz zeby z niego korzystał i po całej zabawie. Samsung apps (czyli S.A.) nie bedzie sie łączyl z internetem, bo ma ustawiony profil pusty, czyli d@@a... nie do połączenia z siecia

dzięki w/w zabiegom bateria trzyma świetnie.


Widgety usuwa się klikając na ekranie i potem przesuwa w dół te które są zbędne, a przy okazji można usunąć kilka niepotrzebnych ekranów, bo chyba domyślnie jest ich z 6

 #583847  autor: ulmus102
 21 wrz 2012, 15:53
Kiedy czytałem, że ten bada 2.0 zużywa internet. Ja mam telefon pre-paid, poza tym często jestem za granicą. Nie chcę po powrocie do kraju przekonać się, że mam kilkaset złotych do zapłacenia, bo mi telefon sam merdał coś w internecie.

Czy nadal jest tak, czy też można jakoś poblokować ten system?

 #588847  autor: widmo82
 16 paź 2012, 08:46
Witam. Kupiłem s8500 dla bliskiej mi osoby z polecenia innej osoby ktora byla zadowolona z tego telefonu. Różnica jest taka, że dokupiony telefon ma system w wersji 2.0 a polecająca osoba ma 1.2. Jest jeszcze jedna różnica, nowszy telefon gubi zasięg, przy próbie odebrania połączenia zrywa je. Oba telefony działają w sieci PLAY. Zrobiłem nawet test, kilkanascie prób dzwonienia z tel. 1->2 i 2->1 w sytuacji kiedy oba telefony leżą od siebie ok 1m w tym samym pomieszczeniu. Większosc połaczeń kończyło się niepowodzeniem. Telefon bez sladów upadku, nie wygląda na to by ktoś w nim dłubał, karta gwarancyjna bez wpisów. poprzedni użytkownik wyglądał na bardzo rozsądnego i pozostałe przedmioty sprzedawane na alledrogo miał bardzo zadbane. Przekładałem karty SIM i jest identycznie. Czy jest to znany problem po aktualizacji systemu czy też problem lezy zwykle gdzieś indziej?

 #588848  autor: Maniiiek
 16 paź 2012, 08:54
Bada 2.0 to marny system i bardzo awaryjny. S8500 powyżej 1.2 nie ma sensu aktualizować.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #588850  autor: widmo82
 16 paź 2012, 09:06
[quote="Maniiiek"][/quote] Dziękuję za rzeczową odpowiedz, godną takiego stażu na forum. Pozdrawiam nabijacza offtopowych wypowiedzi.

 #588852  autor: Maniiiek
 16 paź 2012, 09:10
widmo82, a czego oczekujesz? Że zdalnie Ci zdiagnozuje co jest przyczyną problemów w telefonie? Nawet nie podałeś informacji jaka to dokładnie wersja systemu. Napisałem, że system jest awaryjny w tym modelu. Może warto iść tym tropem a nie bawić się w nieudolne próby sarkazmu niskich lotów...

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #588853  autor: widmo82
 16 paź 2012, 09:18
Zadałem stosunkowo konkretne pytanie i opisałem stosunkowo szczegółowo zaistniały problem. Jak zainteresował Cię mój problem, mogłeś od razu zapytać o dokładną wersję systemu a wolałeś odpisać zdawkowo, nic nie wnosząc do tematu. Jak masz pyszczyć/cwaniakować to lepiej nie odpisuj.

 #588856  autor: Maniiiek
 16 paź 2012, 09:28
widmo82 pisze:Zadałem stosunkowo konkretne pytanie i opisałem stosunkowo szczegółowo zaistniały problem.
Kod: Zaznacz cały
Panie doktorze, boli mnie noga gdy nią ruszam, ale kiedy jej nie używam nie boli. Nie mogę też na niej stać. Co mi jest? 
Napisałem wyraźnie:
Maniiiek pisze:Bada 2.0 to marny system i bardzo awaryjny.
Czy tak trudno się domyślić, że w domyśle napisałem
Kod: Zaznacz cały
tak, to może być problem
Ale nie, lepiej wyskakiwać z jakąś postawą roszczeniową i pretensjami :roll:
Podasz tą wersje systemu czy się po prostu pogniewasz i na złość mi nie pomożesz sobie pomóc?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #588857  autor: widmo82
 16 paź 2012, 09:36
Nie podam, dostep do telefonu będę miał za kilka dni, użytkownikiem jest starsza osoba.

 #588858  autor: Maniiiek
 16 paź 2012, 09:43
Dobra to tak. Przyczyną mogą być:
- Nieszczęsna bada 2.0
- Uszkodzenie mechaniczne (to, że nic nie widać na obudowie o niczym nie świadczy).
- Ingerencja cieczy
- Wada fabryczna
- Problemy ze współpracą z konkretną kartą SIM
A teraz podam szereg czynności, które mogą, lecz nie muszą pomóc:
- Sprawdzenie działania na innej karcie SIM, najlepiej także innego operatora.
- Zrestartowanie ustawień fabrycznych
- Wgranie bada 1.2

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #588859  autor: widmo82
 16 paź 2012, 09:48
To ja ponowie pytanie: Czy jest to znany problem po aktualizacji systemu?

 #588860  autor: Maniiiek
 16 paź 2012, 09:55
widmo82 pisze:Czy jest to znany problem po aktualizacji systemu?
nie, ale tych wersji 2.0 naklepali tyle, że już nikt za tym nie nadąża.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.