DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #520642  autor: znawca
 06 gru 2011, 19:13
Mam pytanie do użytkowników Samsunga Wave lub ogólnie telefonów z Bada 2.0
Jedną z największych wad starszej Bady nie była wcale przeglądarka, czy brak appsów, ale to, że po włączeniu gry odtwarzacz muzyczny milknie zamiast działać w tle, jak w każdym normalnym smartfonie. Oczywiście dźwięk w opcjach gier jest wyłączony :|

Testowałem betę Bady 2.0 i przekonałem się, że niestety nowa wersja nic nie zmieniła. Co prawda udało mi się odpalić muzykę w tle przy paru grach, ale większość tytułów wciąż wycisza odtwarzacz. Na forach opisują jakieś dzikie triki z ciągłym blokowaniem ekranu, pogłaśnianiem, wyciszaniem i generalnie wciskaniem naraz wszystkich klawiszy aż w końcu bug systemowy spowoduje uruchomienie się muzyki w tle. Owszem działa, ale jest niewygodne :P
G*wno mnie obchodzą tłumaczenia, że wina leży po stronie programistów i to oni nie dostosowują swoich aplikacji, bo na Symbianie i Androidzie muzyka gra w tle podczas dowolnej gry. Po prostu po uruchomieniu music playera dźwięki gry są automatycznie wyciszane i tak to powinno w normalnym systemie działać... chyba, że programiści Samsunga uznali, że piardnięcia z gier są lepsze od naszej ulubionej muzyki... wtedy tylko pogratulować :P

Jakie są wasze sposoby na muzykę podczas gier? Jakiś alternatywny odtwarzacz? Czy po prostu trzeba powchodzić w foldery z zainstalowanymi grami w pamięci telefonu, czy tam na karcie i pousuwać pliki dźwięku?

[ Dodano: 2011-12-16, 03:44 ]
EDIT

Jeśli to kogokolwiek interesuje :P to wszedłem w pliki gier na karcie pamięci (potrzeba do tego specjalnego programu, bo nie są dostępne z poziomu eksploratora Windows) i pousuwałem pliki dźwiękowe :P
Pomogło, ale tylko w niektórych przypadkach. Wszystkie gry uruchamiają się normalnie, ale muzyka wciąż milczy podczas niektórych z nich, mimo że nie mają już plików dźwiękowych :|

[ Dodano: 2011-12-16, 04:23 ]
Chyba jednak czas zmienić telefon na coś z normalnym systemem...

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!