DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #518657  autor: luko
 28 lis 2011, 21:45
Witam,

mam pewien problem z połączeniem z Internetem przez router Netgear WGR614v6. Na routerze mam ustawione szyfrowanie WEP, natomiast przy próbie połączenia w trybie Wi-Fi (wybieram oczywiście właściwą sieć z wyszukanych) telefon pyta mnie o podanie hasła. Podaję kod, który jest generowany na podstawie słowa klucza w ustawieniach routera, którego użyłem do szyfrowania WEP. Dodatkowo na routerze ustawiłem adres MAC telefonu na liście urządzeń dopuszczonych do korzystania z tego routera... wszystko działało dość sprawnie, jednak od kilku dni ciężko mi połączyć się w ten sposób z siecią. Bardzo sporadycznie zaskoczy, ale z reguły po wpisaniu adresu, pasek postępu w polu adresu przesuwa się kawałeczek i stoi...można sobie długo czekać i niestety przeważnie się nie doczekuję. Nie wiem co mogło się stać. Zdaję sobie sprawę, że ciężko wskazać jednoznaczne rozwiązanie tego problemu na odległość, a i ja pewnie nie operuję poprawnym językiem technicznym, ale może zasugerujecie jakieś czynności, co mógłbym sprawdzić...

Niedawno telefon upadł na podłogę, ale na wykładzinę, więc nie odczuł tego dotkliwie..czy mogło coś się stać? Jednak kiedy odpalam Internet normalnie z pakietu minut, to wszystko działa. Chyba, że coś stało się z samym WiFi w telefonie, ale nie wiem co może być...czy coś się stało podczas upadku, czy może trzeba coś zrestartować, nie wiem... czasami jednak zadziała przez to WiFi, więc chyba nic w telefonie się nie uszkodziło.


Ps. Przepraszam, za mały OT, ale już nie będę zakładał nowego tematu... czy jest jakaś możliwość, aby dzień tygodnia "Nd" widoczny w lewym dolnym rogu na pulpicie, nie pojawiała się w kolorze czerwonym? Czy zmiana motywu coś by pomogła?

Łukasz

Edit. Dodam jeszcze, że w domu mam również laptop, który łączy się z siecią przez ten router bezprzewodowo i choć Internet działa na nim wolno, ale działa.

Ps. Internet mam z osiedlowej kablówki, 4Mb.

luko

Posty: 1
Dołączył(a): So lis 26, 2011 9:36 pm
Sieć GSM: T-mobile

 #518689  autor: bob
 28 lis 2011, 22:40
luko pisze:Dodatkowo na routerze ustawiłem adres MAC telefonu na liście urządzeń dopuszczonych do korzystania z tego routera...
usun laczenie tylko z podanymi adresami. Jak sie boisz o bezpieczenstwo, to wrzuc mocniejszy klucz ewentualnie.
Czesto sie spotka problem z laczeniem fona z routerem ktory laczy wg. adresów mac - tzn tylko podane adresy.
Wykonaj i napisz czy pomoglo, jak nie to pomyslimy dalej.
luko pisze:Niedawno telefon upadł na podłogę, ale na wykładzinę, więc nie odczuł tego dotkliwie..czy mogło coś się stać?
antena mogla sie uszkodzic albo plyta glowna. Nie jestem wrozka takze nie powiem na odleglosc :P
najprosciej to zrób to co napisalem wyzej, a zeby sprawdzic telefon to podlacz go do innej sieci wifi i sprawdz czy dziala.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #518695  autor: PingNoMore
 28 lis 2011, 22:49
A jak to sieć osiedlowa to może jest jakieś filtrowanie po MAC adresie akrty sieciowej? Jest założone ograniczenie na ilość komputerów czy innych urządzeń podłączonych do routera.

 #518705  autor: bob
 28 lis 2011, 23:02
PingNoMore pisze:A jak to sieć osiedlowa to może jest jakieś filtrowanie po MAC adresie akrty sieciowej? Jest założone ograniczenie na ilość komputerów czy innych urządzeń podłączonych do routera.
co ma provider internetu do lokalnej sieci zalozonej na danym routerze? Bo nie rozumiem kwestii.
Zaden dostawca neta nie ma takiej mozliwosci z tego co wiem.
Chyba, ze kolega autor namieszal w ustawieniach routera ze max 1 polaczenie wifi moze miec i mu fona odrzuca. Ja u siebie w domu mam na max 3 polaczenia ustawione i odrzuca mi kolejne. (lapek + 2 fony ewentualnie sie podlaczaja)

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #518708  autor: luko
 28 lis 2011, 23:13
bob pisze:usun laczenie tylko z podanymi adresami.
Próbowałem - bez zmian.
Próbowałem również ze zdjętym zabezp. WEP - też nic.

..ale napisałeś też:
bob pisze:Chyba, ze kolega autor namieszal w ustawieniach routera ze max 1 polaczenie wifi moze miec i mu fona odrzuca.
To muszę zweryfikować, chociaż nie kojarzę takiej opcji w ustawieniach routera.
Z drugiej strony wcześniej działało i nagle się skopało, a nic w międzyczasie w ust. routera nie zmieniałem.

Owszem, najlepiej chyba sprawdzić gdzieś, gdzie udostępniony jest Internet bezprzewodowy.

Fakt, że z mój router też jest jakiś dziwny, bo np. jak odpalam komp., następnie przeglądarkę, to musi minąć kilka minut zanim Internet zacznie działać. Albo jak np. po długim odłączeniu z prądu, włączam router, to emituje bardzo wysokiej częstotliwości pisk...później ucho się przyzwyczaja i tego nie słychać... Tak czy inaczej Internet w fonie działał a teraz nie..

UPDATE
w opcjach routera, w sekcji Attached Devices, w momencie odpalenia WiFi w fonie na liście pojawia się nr MAC mojego telefonu, więc chyba WiFi działa...

 #518717  autor: bob
 29 lis 2011, 00:02
luko pisze:To muszę zweryfikować, chociaż nie kojarzę takiej opcji w ustawieniach routera.
kazdy nowszy router w panelu admina ma taką opcje. A przynajmniej z autopsji mając pod opieką ~12 routerów obecnie kazdy z nich ma taka opcje ;)
(tzn no, limitowanie ilosci polaczen - on/off, jak on to na ile max polaczen limitować)
luko pisze:Z drugiej strony wcześniej działało i nagle się skopało, a nic w międzyczasie w ust. routera nie zmieniałem.
jesli to co pisalem sie sprawdzi, to prozaiczne, ale np. masz ustawione 1 polaczenie wifi.
Ty sobie siedziales na fonie jak mama spala i laptop byl wylaczony, teraz sprawdzasz i nie laczy bo mama nie spi i ma lapka pod wifi podpietego.
luko pisze:Owszem, najlepiej chyba sprawdzić gdzieś, gdzie udostępniony jest Internet bezprzewodowy.
tak najprosciej zdiagnozować czy to wina fona czy routera.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #518735  autor: luko
 29 lis 2011, 08:09
A czy to co napisałem wcześniej...
luko pisze: UPDATE
w opcjach routera, w sekcji Attached Devices, w momencie odpalenia WiFi w fonie na liście pojawia się nr MAC mojego telefonu
... nie wskazuje, że WiFi w fonie jednak działa, skoro na liście urządzeń obsługiwanych przez router pojawia się adres MAC mojego telefonu?

Co do limitowania ilości połączeń, to mój router chyba tego nie ma... albo ja nie potrafię znaleźć. Fakt, że router ma już swoje lata, na pewno nie należy do nowszych modeli. No nic, jeszcze poszperam w tych opcjach...

 #518751  autor: bob
 29 lis 2011, 10:52
luko pisze:nie wskazuje, że WiFi w fonie jednak działa, skoro na liście urządzeń obsługiwanych przez router pojawia się adres MAC mojego telefonu?
a ciezko jest sprawdzic z innym routerem czy na nim dziala?
Zreszta na przykladzie kart w lapku, moze byc tak ze karta laczy sie z siecia ale neta nie masz na lapku bo karta ma jakas awarie w miedzyczasie.

Było: w595; Wave 533; i5800; ZTE Blade; Moto e8; SE Xperia X8; e1170; 5230 Navi; x2; Ch@t 335; Galaxy Mini; Sagem Puma; s8530 Wave II; e72; i8510; Nokia500; SGS; m8800; HTC 7 Mozart, RBM One, Nokia c5-00, N900, i550; RBM One;
Jest: HTC Desire

 #518920  autor: luko
 29 lis 2011, 20:31
Wiesz, generalnie ciężko, bo w pracy nie mam jak a po pracy gnam prosto do przedszkola po syna :)
..ale żeby nie było, sprawdziłem w pracy w necie i w okolicach parku przez który przechodzę jest miejski Interent, nawet darmowy... sprawdziłem dziś... i w fonie działa. Zatem to najprawdopodobniej wina routera.. nadal jednak dziwne o tyle, że wcześniej działało.
Aha, Internet w fonie nie działa z tym routerem nawet jeśli wszystkie kompy w domu (stacjonarny i laptop) są wyłączone, więc limitowanie urządzeń raczej nie ma tu nic do rzeczy...