DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

 #454877  autor: sporysz
 22 sty 2011, 22:00
Witam serdecznie.
Mam następujący problem. Małżonka posiada telefon Samsung Wave s8500 z Bada OS w wersji 1.0 (brand Play). Słuchawka jest z kartą sim Orange. Wszystko było ok, aż do 10 stycznia, kiedy to telefon „nabił” aż 165 MB danych na kwotę 824zł. Pytanie skąd taki rachunek, czy ktoś z Was się z tym spotkał? Przed i po tym zdarzeniu telefon synchronizował tylko pocztę (50kb za zdarzenia) oraz kasowanie biletu (Mobilet), czy sprawdzenie rozkładu jazdy. Nic jednak z tych zdarzeń nie mogło ściągnąć tylu danych. W Orange On Line widać wyraźnie że dane „zżarło” podczas jednej sesji. Na pewno nie było używane YouTube. Telefon nie był wykorzystywany jako modem do korzystania np. z internetu na laptopie. Mam następujące pytania:
- Czy macie może pomysł co mogło być powodem? Sprawdzałem ściągnięte tego dnia maile, kilkaset kilobajtów.
- gdzie sprawdzić update aplikacji, kiedy następował. Znalazłem tylko datę instalacji aplikacji, ale nie aktualizacji?
- gdzie można sprawdzić historię transferu danych?
- jak można zablokować w Wave transfer danych w sieci komórkowej?
- czy jest sens składać reklamację do Orange i/lub Samsunga?

Jeden kłopot to rachunek, ale drugi co mogło przemielić taki pakiet? Jeśli macie jakieś pytania to czekam z niecierpliwością.


Pozdrawiam,

sporysz
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, 23:21 przez sporysz, łącznie zmieniany 1 raz.

 #454880  autor: wtd
 22 sty 2011, 22:11
Podejrzewam że któraś z zewnętrznych aplikacji jest za to odpowiedzialna. Która? Tego chyba nie można sprawdzić. Jeżeli pod pojęciem historia transferu danych masz na myśli jakiś spis połączeń w telefonie to chyba czegoś takiego również nie można sprawdzić. Transfer danych blokuje się gdzieśtam w menu, nie pamiętam gdzie dokładnie. Sensu składać reklamacji raczej nie ma. Samsung powie że oni nie są za to odpowiedzialni tylko zewnętrzna aplikacja/sieć a orange powie że ich też to nie obchodzi bo to twój telefon nabił tyle danych.

 #461561  autor: merigaw
 23 lut 2011, 21:36
Dane blokujesz;
ustawienia-łączność-dane pakietowe (tu jeżeli masz zieloną kropkę to ją wyłącz.
Wiąże się to jednak z niemożliwością odbierania MMS-ów.