DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Bada OS
Wszystko, co związane z Bada OS

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
 #418161  autor: voyaga
 20 lip 2010, 15:05
Witam!

Dzisiaj dostałem pocztą Samsunga Wave i odrazu zabrałem się do testów :).
Telefon jest genialny, porządnie wykonany i ogółem elegancki :). Ogółem cały czas go testuje bo ma ogrom funkcji i dla mnie trudno się narazie w nich odnaleźć. Tak samo jeżeli chodzi o pisanie esów, ale to kwestia czasu, lubie wyzwania.

Lecz na początku (jestem troche przewrażliwiony) zdziwiło mnie kilka rzeczy:
- bateria leżała luzem w pudełku, nie była ofoliowana
- nie dostałem karty pamięci 2GB, troche szkoda
- telefon był włożony w folie, ale ona nie była jakoś zapakowana, tzn. zaklejona
- ładowarka jest dosyć mała, czy taka powinna być?
- zastanawia mnie jak wygląda czarna wersja, bo ja zakupiłem ebony grey

Telefon oczywiście nowy z plombą Samsunga.
Prosiłbym o odpowiedzi osób, które telefon zakupiły jako nowy oprócz 2 ostatnich pytań ;).
Możecie w tym temacie dzielić się swoimi wrażeniami i pytać o cokolwiek.

Pozdrawiam

 #418170  autor: St-Jimmy
 20 lip 2010, 15:23
Na akcje Samsung Mobile Live dostaliśmy 2 egzemplarze spakowane dokładnie tak samo jak twój. Samsung ostatnio to takie małe ładowarki daje do telefonów ale to według mnie dobrze. Pamięć 2gb to jest wbudowana z tego co kojarzę(są 3 wersje - 2, 8 i 16gb) więc karta jest niepotrzebna w zestawie. Z czarną wersją nie miałem do czynienia.

Nokia 3220 -> Sagem x5-2 -> SE K508i -> Nokia 3650 -> Motorola L6 -> Motorola E1 -> SE K750i -> SE W900i -> Motorola RAZR V3xx -> SE W880i -> Nokia 5610-> Iphone 2G -> Motorola V3xx -> Samsung s8500 + Ipod Touch 3g

 #418195  autor: voyaga
 20 lip 2010, 17:07
St-Jimmy pisze:Na akcje Samsung Mobile Live dostaliśmy 2 egzemplarze spakowane dokładnie tak samo jak twój. Samsung ostatnio to takie małe ładowarki daje do telefonów ale to według mnie dobrze. Pamięć 2gb to jest wbudowana z tego co kojarzę(są 3 wersje - 2, 8 i 16gb) więc karta jest niepotrzebna w zestawie. Z czarną wersją nie miałem do czynienia.
Huh, wiec w zasadzie nie mam czym się martwić :).
To dobrze, bo mi akurat mała ładowarka odpowiada.
Nie, sprzedawca, który miał licytacje napisał, że Plus dokłada karte 2GB microSD do telefonu, lecz ja jej nie dostałem, hmm... mówi się trudno i tak mam w zanadrzu 4GB.
Chyba sa dwie wersje, o tej 16GB nie słyszałem. Mam nadzieje, że te wieksze oprócz pojemności niczym innym się nie różnią. W przypadku Iphone`ów rozumiem wersje z wiekszą i mniejszą pojemnością bo tam nie ma slotu na karty pamięci, ale po co Samsung wypuścił dwie/trzy wersje skoro taniej można włożyć karte i powiększyć pamięc do 34 lub 40GB max?
Szkoda, bo googlowałem i nie znalazłem jak wygląda czarna wersja, a podobno jest. Chyba, że się myle.
Narazie jestem zarąbiście zadowolony z telefonu, jest genialny! Dobrze wydanie pieniądze moim zdaniem. Tylko dalej nie moge za bardzo przyzwyczaić się do dotykowej klawiatury, chyba, mam za duże paluchy :P.

 #418346  autor: Krisu6230i
 21 lip 2010, 12:59
ja mam go już chwilkę i mogę ci pomóc...
ale warto też zapytać googla ;)
voyaga pisze:Tak samo jeżeli chodzi o pisanie esów, ale to kwestia czasu, lubie wyzwania.
da się pisać i pisze się super, nie masz czasem problemu z poslkimi znakami w smsach? tzn że obcina ? pomaga ustawienie alfabetu gsm dla smsów.
voyaga pisze:Lecz na początku (jestem troche przewrażliwiony) zdziwiło mnie kilka rzeczy:
- bateria leżała luzem w pudełku, nie była ofoliowana
- nie dostałem karty pamięci 2GB, troche szkoda
- telefon był włożony w folie, ale ona nie była jakoś zapakowana, tzn. zaklejona
też jestem na tym punkcie popieprzony. widzisz problem polega na tym że one są tu w polsce softowane (tak czytałem gdzieś u nas na forum/newsach)i potem zaklejone. nie miałeś dwóch plomb czasem jedna na drugiej?
btw jaki masz tel made in korea czy in china czy made in korea by samsung? ponoć różnica jest :)
- ładowarka jest dosyć mała, czy taka powinna być?
tak jest dokłądnie taka jak dla nokii E51, dla mnie bomba :) łątwiej zabrać ze sobą.
- zastanawia mnie jak wygląda czarna wersja, bo ja zakupiłem ebony grey
też mam ebony gray. na bamk czarna jest lepsza, ale to kwestia gustu...
i nie wiem czy jest wersja 16 giga... wydawało mi się że tylko galaxy s ma 16 i 32 chyba...

a co do paluchów to duże to mam ja :P i daję sobie radę...
\
p.s. jaki masz soft? warto sprawdzać na kies czy nie ma czegoś nowego bo jest sporo bugów jeszcze ale i tak Twiz 3 jest super :]

//edit!!!!!!!//

zapomniałęm - pamięc jest 2 giga ale 400 to dla usera, 400 na apliakcje, 400 na wiadomości (sic!) i 400 na system. poza tym bez karty nie zadziała np nawigacja GPS...

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #418473  autor: voyaga
 22 lip 2010, 02:50
Nie cytowałem bo zajęło by to dużo miejsca, ale odpowiedzi pisałem w odpowiedniej kolejności ;].

Używałem googla, ale wole tutaj się zapytać, jest bardziej wiarygodniej i rzeczowo.

No nie powiem, kwestia wprawy :). Mnie już trochę reka boli od użytkowania telefonu, ale ogólnie intuicyjnie się z niego korzysta i jest naprawdę bardzo wygodny.
Tak, mam problem. Nie używam ich bo po prostu nie wiem jak je się pisze :). Czasami jak zauważę, że gdy napisze „s” to mi wyskoczy troche nad klawiaturą qwerty „ś” ale nie korzystam na ogół. Pobawie się w te ustawienia. Podoba mi się rozmieszczenie różnych znaków, łatwo można zrobić „buziaka” czy jakiś uśmieszek :). Niby głupie, ale dla mnie jest to przydatne.

Coś w tym stylu, chyba tak, chyba miałem naklejoną jedną na drugą.
Na pudełku zdaje mi się, że pisze „Made In Korea” mogę jeszcze sprawdzić, ale to później jak znajde pudełko. Duża jest różnica pomiędzy MiK a Mik by Samsung?

Ładowarka jest świetna. Jak mam kilka kabli/przejściówek czy ładowarek, które są dość duże to ta ładowarka wpasowuje się idealnie. Jest poręczna i mała. Szczerze mówiąc takiej wcześniej nie widziałem :P. Zapytałem się o to czy to normalna wielkość bo na mojej jest napisane „travel adapter”. Myślałem, że jest to jakaś specjalna ładowarka do podróży.

A propo ładowarek i ładowania, zastanawiam się czy jak podłącze Wave`a do ładowania, naładuje mi się bateria do końca, czy jak zostawię jeszcze podłączoną ładowarkę do komórki to może się coś stać?

Poza tym testowałem dzisiaj aplikacje ze sklepu Samsunga z pokazywaniem jak naładowana jest bateria. Hmm, było tam napisane, że mam jeszcze 15% a bateria rozładowała mi się w przeciągu kilku minut. Dziwne. Chciałem ją dzisiaj rozładować do końca i włączyłem WiFi, Blu i jakąś aplikacje. Zostawiłem telefon i bateria prawie nie spadła. Jak to możliwe? Telefon przechodzi w stan uśpienia czy coś takiego? Ustawiła się blokada klawiatury i zgasł wyświetlacz.

Czy ja wiem czy jest taka lepsza. Ja uwielbiam ten kolor, jest naprawde zarąbisty, tylko te czarne elementy na górze (tam gdzie są pewnie te nadajniki do sieci i połączeń) są dobre, ale nie rewelacyjne jak reszta :). Zdziwiło mnie też, że podczas ładowania tylna część obudowy nagrzewa się nieźle, ale w instrukcji doczytałem, że to rzecz normalna.

Wersji 16Gb raczej nie ma dla Wave, co do Galaxy S to mnie to w zasadzie nie interesuje.

No właśnie pamięć mnie zdziwiła. Sprawdziłem na początku i było ok. 400mb co mnie zdziwiło, skoro telefon ma wbudowane 2Gb. No, ale rozwiałeś moje wątpliwości . Nie przeszkadza mi te podzielenie pamięci (co do esów, to dobrze, że jest te 400mb bo akurat zachowuje wszystkie esy oprócz spamu i duża skrzynka jest jak najbardziej przydatna, a tych esów lubi się zbierać po 2 czy 3 tys.) i tak mam włożoną karte pamięci.

Także paluchy mam duże, ale dotykowy ekran działa bardzo intuicyjnie. IMO to jeden z najlepszych dotykowych ekranów w telefonach.

Akurat bugów nie uświadczyłem. Szczerze to nie wiem dokładnie jaki mam soft. Gdzie mogę to sprawdzić? Tak, TouchWiz 3 jest na medal, o wiele lepszy niż TouchWiz 2 ;).

Jeszcze kilka dodatkowych pytań, tego jeszcze nie rozgryzłem:
Jak mogę ikonki z menu (nie wiem czy też się nazywają widgetami) poprzerzucać na pulpit?
Jak skasować ilość pulpitów?
Jak mogę ustawić na każdym pulpicie inne zdjęcie?
I jak można poprzestawiać kolejność okonek w menu?


Dzięki za wszystkie odpowiedzi :).

 #418477  autor: kamil1221
 22 lip 2010, 08:40
Kod: Zaznacz cały
Jeszcze kilka dodatkowych pytań, tego jeszcze nie rozgryzłem: 
1.Jak mogę ikonki z menu (nie wiem czy też się nazywają widgetami) poprzerzucać na pulpit? 
2.Jak skasować ilość pulpitów? 
3.Jak mogę ustawić na każdym pulpicie inne zdjęcie? 
4.I jak można poprzestawiać kolejność okonek w menu?

1.Na pulpit możesz tylko widety umieścić.
2.Klikasz na głównym ekranie w menu widety i obracasz telefon.
3. Musisz sobie zrobić sam taką tapetę. Posklejać kilka w jedną.
4. Menu > następnie u góry po lewej stronie masz taką zębatkę - gdy ją włączysz przesuwając palcem możesz zmieniać pozycje ikon w menu.

 #418479  autor: Krisu6230i
 22 lip 2010, 09:12
voyaga pisze:zachowuje wszystkie esy oprócz spamu i duża skrzynka jest jak najbardziej przydatna, a tych esów lubi się zbierać po 2 czy 3 tys.) i tak mam włożoną karte pamięci
no wszystko fajnie, w nokii miałem po 4 tysie nawet esów (sumarycznie wysłane i odebrane) ale tu nie wiem czy tak się będzie dało... czas pokaże bo ta pamięć to jest też na inne wiadomości czyli mms, mail etc.
do sprawdzenia firmware wpisujesz na klawiaturze *#1234# i ci pokaże.
zaś *#0228# przenosi cię do menu serwisowego.

mnie nie brakuje skrótów app na pulpicie tak jak brak profili na wierzchu :)

---edit---
aha podobno jest jakaś różnica w jakości wykonaniu i najlepsza wersja jest mik by samsung.

jeszcze trochę o mailu, exchange działa świetnie z gmail, tel osbługuje więcej niż jedno konto na exie więc jak masz pocztę firmową wystawioną na mobile'u to warto sobie to zestawić w fali - chyba że nie chcesz byc na bieżąco po 17 co się w firmie dzieje ;P

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #418573  autor: Krisu6230i
 22 lip 2010, 17:07
voyaga pisze:Dochodze do wniosku, ze troche ciezko i z oporem dziala akcelerometr, przynajmiej przy obracaniu ekranu. Tez tak macie?
nie nie macie - wszystko działa płynie i bez problemu.

soft to ta pierwsza wersja(SW). ja mam JF4(3 ostatnie znaki) najnowsza to JF7 ale jeszcze nie ma jej dostępnej przez KIESa.

emulatora bym sie nie spodziewał na razie... przynajmniej w tej chwili nic takiego nie widziałem.

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #418757  autor: voyaga
 23 lip 2010, 17:16
Może jestem przewrażliwiony na punkcie akcelerometru...
Jakoś czasami np. przy próbie obrócenia ekranu na pulpicie gdy mam włączoną ikonke widgety nie zaskakuje odrazu lub za 2 razem. Musze dobrze ustawić telefon i dopiero wtedy ładnie się obraca. Ale to raczej ja jestem przewrażliwiony :).

Jeszcze jedno mnie troche wnerwia. A tym czymś jest Kies. Na początku wolno się instalował, a teraz strasznie wolno się ładuje. Nie korzystam z niego, wrzucam pliki na telefon normalnie wchodząc przez ikone z telefonem w "moim komputerze".
Poza tym, nie moge bezpiecznie odłączyć telefonu od portu USB, bo nie wyskakuje mi ikona na komputerze z bezpiecznym wyłączaniem. Ahh...

Co do oprogramowania to z tego co widziałem mam JE2.

 #418935  autor: kozakis01
 24 lip 2010, 16:01
Witam. Czy u Was też gra Asphalt 5 czasami szarpnie? U mnie chodzi płynnie, ale od czasu do czasu (dość rzadko) jest takie szarpnięcie (na ułamek sekundy).

 #418967  autor: voyaga
 24 lip 2010, 19:51
Asphalt 5 jest na Samsung Apps? Wow, a czy jest chociaz darmowy? :P
A właśnie, propo darmowych appsów, są jakieś ciekawe godne uwagi i ściągnięcia?

 #418980  autor: kozakis01
 24 lip 2010, 20:46
voyaga pisze:Asphalt 5 jest na Samsung Apps? Wow, a czy jest chociaz darmowy? :P
A właśnie, propo darmowych appsów, są jakieś ciekawe godne uwagi i ściągnięcia?
A nawet nie wiem. Ja zmieniłem firmware na niebrandowany i mam od razu wgrane. Chodzi bardzo fajnie, czasem jest tylko lekkie szarpnięcie tak jak napisałem. Dlatego pytam czy inne Wavy też tak mają. :)

 #419146  autor: negra
 25 lip 2010, 18:51
Witam.
Podpowiedzcie proszę jaką kartę pamięci najlepiej do tego fonka dokupić , chodzi mi czy musi być ;tylko;San Disk micro sd , czy może być inna.

 #419162  autor: orson_dzi
 25 lip 2010, 21:02
Musi być MicroSD. Reszta wg uznania.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #419165  autor: negra
 25 lip 2010, 21:07
Dzięki orson_dzi.

 #419255  autor: Krisu6230i
 26 lip 2010, 13:09
voyaga pisze:Asphalt 5 jest na Samsung Apps? Wow, a czy jest chociaz darmowy?
darmowy ale trzeba mieć niebrandowany soft
orson_dzi pisze:Musi być MicroSD. Reszta wg uznania.

dobrze tez żeby była sdhc class4 kub wyższ, jeśli chcesz nagrywać filmiki. cena za 8gb to 65pln. ja no mam toshiba i śmiga jak trzeba.
kozakis01 pisze:Chodzi bardzo fajnie, czasem jest tylko lekkie szarpnięcie tak jak napisałem. Dlatego pytam czy inne Wavy też tak mają.
mój tak ma ale dlatego że mam paczkę inetu i coś tam sobie czasem sprawdza i sie łączy wtedy sie tnie.
włacz tel w tryb offline i zobacz czy będzie tak samo, nie powinno...

/*Boris the Blade, or Boris "the Bullet Dodger." As bent as the Soviet's sickle, and as hard as the hammer that crosses it. Apparently, it's impossible to kill the bastard.*/
http://ag.bocznica.org/

 #419300  autor: KLAINMAX
 26 lip 2010, 15:48
Czy jeśli zmienię oprogramowanie telefonu na niebrandowane, stracę gwarancje?

 #419308  autor: Jaca
 26 lip 2010, 16:23
KLAINMAX pisze:Czy jeśli zmienię oprogramowanie telefonu na niebrandowane, stracę gwarancje?
Tak jest przy większości telefonów. Ingerencja użytkownika = strata gwarancji.
A propo ładowarek i ładowania, zastanawiam się czy jak podłącze Wave`a do ładowania, naładuje mi się bateria do końca, czy jak zostawię jeszcze podłączoną ładowarkę do komórki to może się coś stać?
Nic się nie stanie, po naładowaniu baterii, gdy telefon jest podłączony do ładowarki, jest ona "odcinana" i telefon utrzymuje się z zasilania "przewodowego".

 #419320  autor: adamex
 26 lip 2010, 17:22
Jak jest z odpalaniem filmów na tej komórce? Dobra jakość? Zacinają się? Ktoś pisał, że odpala format avi, ale na stronie samsunga nie ma tego wymienionego, jak to jest?

 #419321  autor: kamil1221
 26 lip 2010, 17:32
Odpala bez najmniejszego problemu.
  • Strona 1 z 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 24