DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #826149  autor: bogdanh
 01 paź 2015, 14:00
Wyłączenia są samoczynne w losowych okresach czasu (bezgłośnie i bez wibracji).
Zależy mi na wyjaśnieniu czy to wada sprzętowa czy systemowa.
Co mam:
1. system Belle Refresh - 111.040.1511.C00.01 (2012-07-28)
2. kod produktu: 059C406 (czyli rom brandowany Orange - taki pozostał po instalacji Refresh)
3. dysk C; wolne 107,8 MB (czyli luzik)
4. oprogramowanie wyłącznie systemowe - nic nie instalowałem żeby nie zaśmiecać dla próby.
5. kolor (dla mnie grafit) dla mrcrab.net to chyba Dark Grey
Całkowicie się zamieszałem w temacie kolorów i typów/rodzajów systemu.
Z tego co czytałem, to w N8-00 nie da się zmienić kodu produktu - więc może to jest przyczyną. (??)
Wyszukiwarka w w/w portalu podpowiada, że jedynym polskim systemem jest "Varian Name : N8-00 Rm-596 Country Variant Poland Pl (dark Grey) Belle V3 Sr1".
Telefon kupiłem w idealnym stanie z drugiej reki, więc nie mogę wykluczyć, że ktoś sprzedawał z powodu tej wady. Kupiłem z systemem brandowanym przez Orange i zaraz zacząłem kombinować. :)
Jakieś rady?
Nie chcę się pozbywać tej Nokii bo pasuje mi jak ulał, ale musi zawsze być aktywna... :(
 #827936  autor: bogdanh
 08 paź 2015, 20:15
Zainstalowałem w końcu Varian Name : N8-00 Rm-596 Country Variant Poland Pl (dark Grey) Belle V3 Sr1. Przez 3 dni był spokój i po nich znowu zaczęły się samoczynne wyłączenia. Jedyną rzecz, którą doinstalowałem była Opera, ale wywaliłem po pierwszym wyłączeniu. Później były kolejne 2. Jedno zaraz po rozmowie, a drugie gdy telefon spokojnie leżał. Myślałem o downgrade do Anny dla próby, ale czytałem, że to zbyt duże ryzyko uwalenia słuchawki, więc odpuszczam.
Baterie staram się mieć zawsze naładowaną, bo podejrzenie padło na nią.
Może ktoś ma link do systemu Belle Fresh z Sr.2?
Poza tym pomysłów mi brak - zakładając, że to nie jest wada sprzętowa i dlatego poprzedni właściciel pozbył się telefonu w idealnym stanie...