DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #823473  autor: bogdanh
 16 wrz 2015, 08:51
To było moje drugie podejście do instalowania systemu (debrandingu).
Instalowałem przy pomocy Phoenixa system o kodzie 059H236, używając opcji:
/Flashing/Firmware update --> Refurbish
Według poradników cała pamięć powinna być wyczyszczona, a po instalacji dysk C był pełen, w nowym notatniku były poprzednie wpisy, itd. Zrobiłem czyszczenie kodem z klawiatury, ale to tez nie pomogło.
Gdzie mogłem robić błąd?
P.s.
Przy poprzedniej instalacji dysk C nie był zapełniony na 100%.
 #823648  autor: bogdanh
 17 wrz 2015, 09:10
Dziękuję - nie próbowałem, bo nie znalazłem wcześniej.
Teraz próbuję, ale jest ich kilka...
Kod produktu w telefonie mam 059C406 - czyli Orange, a system zainstalowany mam z kodu 059H236. Może to jest źródłem problemu?
W tym poradniku gość pisze, że przy pomocy NSS w N8 nie da sie zmienić kodu i to jest prawda (wyrzuca Error. Phoenix też odmawia tej usługi (wyrzuca brak numeru seryjnego przy Write).
Możliwe, że wybrałem złe źródło systemu, ale takie znalazłem. Nie rozumiem co oznaczają w nazwach "Blue", "White", czy "Silver".
Czyli katuję się dalej. :)
 #823784  autor: motov3
 17 wrz 2015, 21:07
W SYMBIANIE jak pamietaj wlasnie glownym problemem przy pozniejszej instalacji appsow i certow, bylo wlasnie pomylic Product Code. Ludzie zmieniali PC poniewaz to im dawalo opcje podgrywania niezatwierdzonych appsow itd. Niestety Symbian zaciaga dane i porownuje. Wiec musisz znalezc albo zrodlo ze zgodnym Product Code ale robione przez jakiegos Dev-a, albo wrocic do stanu poprzedniego.

Red, Silver itd - oznaczaja kolory. Product Code oznacza nie tylko system, ale to kod produktu czyli wskazuje tez ktora wersje telefonu masz (czy to wersja z czerwona obudowa czy tez czarna itd). To wszystko jest zespolone. Czyli jakbys podgral cos co bedzie oznaczone jako Silver do Blacka to juz ci bedzie pozniej wywalac niezgodnosc z product code.

Obrazek
 #824423  autor: bogdanh
 20 wrz 2015, 21:37
Sprawa PC.
Mam w taki razie "pozamiatane" - mój telefon w oryginale miał kod systemu brandowanego przez Orange. Wynika z tego, że jeżeli zainstaluję systsem z innym PC, to wtdy zaczną się kłopoty z instalowaniem? Tak na szybko - skoro Symbian "zaciąga" kod, to przed instalowaniem trzeba by go zmienić na właściwy dla instalowanej wersji?
Z tym i tak mam problem, bo nie moge zmienić kodu sposobami opisanymi w sieci...
Sprawa koloru,
Ten telefon, to prawie "nówka", a kolor według mnie to grafit połyskujący na srebrno. :)
Uuups - jednym słowem wkręciłem się w coś co sprawia kłopoty, a do szczęścia brakuje mi jedynie 2, 3 programów. :)
P.s.
Dziękuję za wyjaśnienia.
 #824435  autor: motov3
 20 wrz 2015, 22:15
Jesli nie bedziesz w stanie zmienic ProductCode w smartfonie, to wracaj do prawidlowej wersji systemu. Kolor ktory masz to pewnie black/grey albo jakos tak. Wszystko dobrze zrozumiales.

Zajrzyj jeszcze tutaj
http://www.nokiausers.net/forum/nokia-n ... uages.html

i tutaj
http://forum.dailymobile.net/forums/sym ... ia-n8.html

No niestety Symbian to nie Android. Wiesz, kiedys sie tak nie szalalo z softem :) Mozliwosci byly bardziej ograniczone, a zrobienie czegokolwiek to naprawde byla wyzsza szkola jazdy.

Ale zycze powodzenia :) I mam nadzieje ze znajdziesz jednak sposob.

Obrazek
 #824594  autor: wook
 21 wrz 2015, 22:12
Ja bym zrobił po prostu deadflash w Phoenixie a przed flashem zrobił format masowej i hard reset kodem, zresztą HR zrobił bym też po flashu, w E6-00 (ta sama generacja Symbiana) właśnie tak robiłem debranding i wszystko działa jak należy, po flashu złamałem system antywirusem.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"