DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #822472  autor: bogdanh
 10 wrz 2015, 13:47
Kupiłem N8-00 zainstalowałem Bellę - generalnie jest super, ale...
- klawiatura jest koszmarna. Próbuje ją zmienić na inne ściągnięte (jest tego trochę), ale nie daję sobie rady z błędem certyfikatu. Oczywiście próby zmiany daty nic nie dały. Zreszta podobnie jest z wieloma innymi programami. Może ktoś podrzuci link do klawiatury bez certyfikatu (oczywiście ideałem była by Swype PL)?
- dialer jakiś dziwny - nad polem z klawiszami ma czysty, czarny ekran. W innych telefonach jest tam lista połączeń. Tutaj trzeba klikać na listę u dołu. Jest inna możliwość zmiany na klasykę?
- telefon jest brandowany przez Ukochaną Przez Wszystkich Polaków firmę Orange. :) Szukałem informacji o debrandingu, ale to co znalazłem jest skomplikowane, wiele linków nie działa, itd. Dajcie proszę link do działającego poradnika z aktualnymi linkami. Ne wiem czy po debrandingu będzie lepiej, a pozbędę się ich loga i kliku programów. )
Czekam na rady/linki. :)
 #822551  autor: bogdanh
 10 wrz 2015, 20:50
Robiąc "debrandking" wgrałem firmware bez języka polskiego. Wersja 111.040.1511 Korzystałem z downloadu:
Kod: Zaznacz cały
http://www.mrcrab.net/nokia/Nokia_N8.html?productID=2586738027&productType=RM-596
.
Nie mogę znaleźć linków dla Belle Refresh z polskim. Może ktoś podrzuci?
Przy aktualizacji korzystam z programu Phoenix.
 #822704  autor: wook
 11 wrz 2015, 21:23
Złam system antywirusem. Ja E6-00 łamałem Nortonem w necie znajdziesz poradniki.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #823353  autor: wook
 15 wrz 2015, 15:15
Na E6 mam galerie.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #823622  autor: motov3
 16 wrz 2015, 22:42
Oj kolego zabrales sie za ciezki orzech. Grzebanie w Symbianie zawsze bylo mozolne.

Zeby to mialo sens, najpierw uporaj sie z ta blokada certyfikatow. Znalazlem cos takiego. Jesli zadziala, powinno ci wyeliminowac podstawowy problem, zwlaszcza jak myslisz o tej klawiaturce.
http://www.n8fanclub.com/2011/04/how-to ... rs-on.html

Pamietam ze swojego czasu, ciagnelo sie paczki z certami, ale one pochodzily od producenta, albo od jednego z dev-ow wspolpracujacych z producentem. Pozniej jak Symbian padl, to sie paczki skonczyly. Sproboj sposobu z tego linka powyzej. Musisz to uwalic, inaczej przy kazdej nowej aplikacji, bedziesz mial blad certyfikatu bezpieczenstwa. Tak naprawde, ten blad certow - to taka forma zabezpieczenia, ktora niby miala chronic przed nieuprawnionym oprogramowaniem. Jednak tak naprawde, miala zapobiec stosowaniu niezaaprobowanych przez Nokie aplikacji (np firm trzecich ktore byly bez umowy jak pamietam o wspolpracy czy jakos tak).

Zaluje ze nie moge bardziej pomoc.

Obrazek
 #823777  autor: bogdanh
 17 wrz 2015, 20:28
motov3 - dziękuję. Będę próbował, ale na razie jest problem, bo wiele stron n8fanclub próbuje przekierowywać do zawirusowanych portali. Ta także i po interwencji antywirusa dostaje "sieczkę". Pomyślę jak to przełknąć. :)
P.s.
Już raz złapałem jakieś robactwo i pół dnia ratowałem system. Poinstalowało się tyle pierdoł, że chciałem sie powiesić. :)
 #823787  autor: motov3
 17 wrz 2015, 21:12
Kolego masz cos z ustawieniami przegladarki. U mnie wczytuje sie normalnie. I masz dostepna pelna strone.

Ps. Wylacz na ich stronie adBlocka i zaakceptuj Jave. Bedziesz widzial reklamy, ale inaczej blokuja content.

Ps.2. Tu masz linka do ich tutoriala w dokumencie. Czyli to samo co na stronie.

http://www.speedyshare.com/xbdK8/HowtoS ... C7X7E6.rar

Obrazek
 #824597  autor: wook
 21 wrz 2015, 22:20
Spróbuj z tymi:
Kod: Zaznacz cały
http://nokiahacking.pl/trend-micro-hack-dla-wszystkich-s60-bez-certyfikatu-metoda-z-23-09-2011-vt21922.htm
lub tym
Kod: Zaznacz cały
http://nokiahacking.pl/belle-fp2-hack-aktualizacja-vt31035.htm
i powinno działać.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #824774  autor: bogdanh
 23 wrz 2015, 08:56
Teraz...
- Pozostaje klawiatura - oryginalna jest nie do przyjęcia dla moich palców. :) Zainstalowałem Swype, ale nie jest już wspierana. W niektórych modelach przestała działać, a u mnie dostaję co chwilę komunikat o aktualizacji, która jest oczywiście niemożliwa.
- Inny dialer - w oryginalnym żeby zobaczyć poprzednie połaczenia trzeba klikac "strzałki", a puste pole powyżej klawiszy jest marnowane.
- konfiguracja Voip/SIP - jakoś nie mogę dać rady pomimo poradników, a operator Happy Call odmawia współpracy w zakresie Symbiana
Na razie tyle. :)
P.s.
Poza tymi pierdołami telefon jest genialny. :)