DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #698540  autor: pomarancza88
 15 lut 2014, 20:18
Witam serdecznie,

chciałam dowiedzieć się czy jeśli mam telefon nokię E52 to czy jest możliwe ze samoistnie weszło mi się na internet? Gdyż w wykazie połączeń mam napisane Pak. Internetowy co to oznacza? A co również oznacza WLAN ( i tutaj obok jakaś nazwa , imię).
Mam telefon na kartę. Nie mam żadnej taryfy włączonej do obsługi internetu, by połączenia były tańsze.
Proszę powiedźcie mi czy jeśli czasem zabiera mi 0,25zł albo ostatnio 4,25zł to oznacza że ktoś na moim telefonie wchodził na internet? ( mogę kogoś niestety o to podejrzewać)
Czy mogło mi się połączyć z internetem gdy nie zablokowałam klawiatury a mialam tel w kieszeni?

Ile kosztowałoby mnie orientacyjnie sprawdzenie poczty np na wp ??

Jestem w tym kompletnie zielona i proszę o wyjaśnienie jak funkcjonuje w tym telefonie internet.

Czy jeśli mam w domu router to mogę surfować w internecie za darmo?
Ostatnio zmieniony 18 lip 2014, 20:55 przez pomarancza88, łącznie zmieniany 1 raz.

 #698547  autor: Niezgodna7
 15 lut 2014, 20:38
Orientacyjne sprawdzanie poczty?
Jeśli poprzez wifi - router, to za darmo.
Jeśli przez dane pakietowe, internetowe - to idzie kasa z konta, ewentualnie wykupionego pakietu u Twojego operatora. Np. 5zł na 30 dni wystarczy.
Jeśli nie wykupisz, to zapłacisz nawet 50 x więcej.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #698556  autor: greenrs
 15 lut 2014, 20:57
Jeśli nie korzystasz z internetu (na E52 to żadna przyjemność), to najlepiej ustaw sobie by łączył się tylko przez WLAN czyli Twój router. O ile wiem, jest taka możliwość. E52 nie miałem ale używałem jej poprzednika E51 i pamiętam, że można było to sobie skonfigurować w ustawieniach połączeń.

 #698736  autor: pomarancza88
 16 lut 2014, 15:58
Witam ponownie,

z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Zastanawia mnie jedno, jak obserwuje kwoty jakie zabiera to cały czas są inne- raz 4,25zł , 1,5zł , 0,25zł , 0,50zł.
Od razu podkreślę że chodzi tutaj o telefon mojego męża, mam niestety przyczyny podejrzewać że koresponduje z kimś z ukrycia. Dodam że telefon ten ma dopiero 3 dni więc może coś jest nie tak skonfigurowane że zjada mu pieniądze, lecz jak patrzyłam na wykaz internetowy bilingu to pisze to jako Internet i OW.
Czyli na tym telefonie moj maz moze sie normalnie polaczyc z internetem w domu przez nasz router i nic nie zapłaci?

 #698754  autor: Niezgodna7
 16 lut 2014, 16:55
Tak, przez wifi bezpłatnie, a bez wifi za samo wejście w net nalicza 25gr.
Jak się więcej danych ściągnie, to licznik bije x25.

 #698767  autor: pomarancza88
 16 lut 2014, 17:46
Jednak z tego co się orientuje to przy sprawdzeniu poczty, odpisaniu myślę ze zapłaciłby sporo więcej niż te kwoty które mu pobiera, dodam ze nie ma żadnego pakietu internetowego wykupionego (sprawdzałam). Raczej przy kwocie 0,50gr nie jest w stanie nic za bardzo zrobić. Dodam też że mój mąż ma skłonność do tego że zapomni zablokować klawiaturę i ma telefon w kieszeni. Dwa dni temu niby sam stwierdził ze zapomniał zablokować i coś mu się powłączało.

A czy mogłabym poprosić o to jak wchodzi się w tym telefonie na internet ( kroki po kolei) , np taki internet za którego trzeba zapłacić bo napotkałam się w nim na opcję wyboru WLAN i tam pokazały się sieci dostępne i rozumiem że w takim wypadku łączę się tak jak przez wifi za darmo.

A czy sam gps może cos pobierać z konta albo jak sie na niego niechcacy wejdzie?

Przepraszam że tak gnębię pytaniami, ale jest to dla mnie bardzo ważne.

Czy jeśli w rejestrze połączeń pisze połączenie WLAN to mam rozumiem że to jedynie oznacza wejście na internet po przez wifi a nie np przesyłanie czegoś przez bluetootha?

 #698775  autor: greenrs
 16 lut 2014, 18:21
Wi-fi to to samo co WLAN i połączenie takie jest bezpłatne. Podobnie zresztą jak GPS czy Bluetooth. Płaci się jedynie za połączenie przez sieć komórkową czyli GPRS lub 3G. W trakcie łączenia z internetem lub pocztą, na górnej belce, gdzieś w pobliżu wskaźnika zasięgu, powinien wyświetlać się symbol wi-fi lub 3G. By korzystać z poczty na smartfonie, trzeba ją najpierw skonfigurować, by korzystać z wi-fi, również trzeba skonfigurować pierwsze połączenie.
A tak na marginesie... czy to ładnie kontrolować męża?

 #698814  autor: Niezgodna7
 16 lut 2014, 20:33
Gps miewa wspomaganie netowe, też może kosztować.
W rejestrze połączeń, jak jest wlan, to znaczy bezpłatnie, wifi, a bluetootha nie nie ma w rejestrze.
Pocztę można sprawdzić mając ją ustawioną w fonie, jak i.. nie ustawioną.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis