DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #697128  autor: mrduck89
 10 lut 2014, 09:49
Zainteresowałem się kupnem telefonu nokia E7 Communikator. Przeglądałem ceny, zarówno tych używanych, jaki i nowych telefonów i przyznam, że różnie to bywa. Na allegro znalazłem całkiem dobry telefon nokia E7 za 395 zł, a w innej aukcji za 550 lub 700 zł. Zastanawia mnie ta rozbieżność. Poza tym myślałem o nowym telefonie i odziwo na nokaut znalazłem ten telefon za 669zł (http://www.nokaut.pl/telefony/nokia-e7-00.html) a na innym za nówke 1299zł. Skąd ta rozbieżność? Dlaczego ludzie używane sprzedają za 700zł jak tu nowa kosztuje tyle. Czy ktoś się orientuje w temacie?

 #697131  autor: user_delete34
 10 lut 2014, 10:01
Sprawdź pochodzenie, pomyśl, na ile ta nowa rzeczywiście może być nowa, przeanalizuj wartość w porównaniu do innych modeli (możliwości podobnego sprzętu) i zainteresowanie, wtedy wyjdzie, że to po prostu nie jest warte wielkich pieniędzy. Tym bardziej, jeśli komuś zależy na szybkiej sprzedaży (Symbian już nie ma wsparcia, a może ktoś szuka nowszych aplikacji itp) to musi zjechać z ceną w porównaniu do konkurencji.

Są też osoby, które ze wszystkiego za wszelką cenę będą robić unikaty itp, artykuły o podwojonej wartości. Może faktycznie ktoś koniecznie szuka nowej E7mki, ale żeby dał ponad kafla to się nie ma co spodziewać. Liczą na jeleni, ale nie znajdą. Albo ogłoszenie tylko zalega.