DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem

Moderator: Moderatorzy

 #672187  autor: Lesiu_gda
 03 lis 2013, 00:40
Chciałbym się was poradzić, w moim egzemplarzu bardzo zle slychac rozmowce, mimo dobrego zasiegu i maksymalnej glosnosci rozmowy w słuchawce jest naprawdę cicho, wręcz musze się domyslac co kto do mnie mowi....
Oddalem telefon do nokia care w nadzieji ze tak poradzą cos na mój problem albo chociaż powiedzą co jest nie tak.....
Diagnoza serwisu, telefon w pełni sprawny.
To może koledzy forumowicze cos poradzą?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2013, 10:56 przez Lesiu_gda, łącznie zmieniany 1 raz.

 #672195  autor: user_delete34
 03 lis 2013, 08:54
Pewnie trzeba będzie wymienić głośnik rozmów w niezależnym serwisie. Na N79 miałem to samo, a zrobiło się tak z czasem.

 #672322  autor: Ramirez
 03 lis 2013, 19:57
To mi przypomina moja historię. Kupiłem sobie na allegro półroczna nokie e72, z gwarancja. Nie naprawiany, jak nówka. Wszystko fajnie tylko te rozmowy. Niby czysto, niby mozna uznac ze jest w normie ale to nie to jak powinno byc dla mnie. To gdzieś 1,5 roku używania postanowiłem kupic nowy głośniczek, niby oryginalny 8) bo za 9 zł a nie za 2-3 zł jak 99% tych głośniczków na allegro. Założyłem go i co, lipa. Identyczny dźwięk jak na starym. A potem pomyślanym że jeszcze raz go załoze i co? Dzwiek zgłosił sie z dwa razy, basów przybyło. Zupełnie jak inny telefon. Czyli wynika z tego ze te głośniczki sa bardzo czułe na montaż. Z milimetr cos bedzie inaczej zamontowane i już inaczej sie sprawuje.

 #672325  autor: user_delete34
 03 lis 2013, 20:11
Ramirez, jakieś widoczne ślady na obudowie po otwieraniu albo coś? Kupiłem właśnie E72, nie wiem, czy nie będzie podobnej sytuacji. W razie czego - warto zaryzykować serwis na rogu, czy wysłać telefon do Nokia Care, albo gdzieś?

 #672334  autor: Ramirez
 03 lis 2013, 20:21
Mój nie wyglądał żeby był rozkręcany. W każdym razie wymieniłem sobie głośniczek dopiero po gwarancji. Wcześniej myslałem ze ten typ tak ma.
Ale jak kto nie ma gwarancji to samemu mozna to zrobic. To tylko trzeba kilka śrubek odkręcić, a głośniczek trzyma sie na zagietych blaszkach.

 #672339  autor: user_delete34
 03 lis 2013, 20:34
Ramirez, czyli stary wyciągnąć, a nowy wsunąć, bez lutowania itp? Obudowa lekko odchodzi, czy trzeba coś podważać? Z N79 musiałem się namęczyć, by to wreszcie rozebrać, a śladów na obudowie zostawiłem pełno.

 #672359  autor: Ramirez
 03 lis 2013, 21:30
Tak, głośniczek jest wsunięty i po bokach dociskają go dwie blaszki. Zadnego lutowania ani tym podobnych ;)

Tutaj masz filmik jak sie telefon rozbiera. Niestety nie po naszemu :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=VlGX0ZK6TCk#t=78

Łatwizna. Jak byś zobaczył jak sie np. wymienia gniazdo ładowania w takim SE k800 to dopiero byś uznał że to już wyższa technika ;)

 #672373  autor: user_delete34
 03 lis 2013, 22:00
Ramirez, mimo wszystko boję się tego podważania obudowy... ale może po prostu wszystko będzie działać? ;) Dzięki za instrukcję, być może (oby nie) się przyda.

 #672383  autor: Ramirez
 03 lis 2013, 22:28
Raczej nic sie nie powinno stac. E72 ma dosyc dobre plastiki ;) Ale rozumiem te obawy. Jak sie nie ma wprawy to nawet łatwe rzeczy stają sie bardzo trudnymi. W każdym razie nic na siłę ;)

 #672411  autor: wook
 04 lis 2013, 00:36
warto też dmuchnać sprężonym powietrzem by usunąć ewentualny bród z siateczki.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #672420  autor: maniek89
 04 lis 2013, 05:06
Tez wlasnie slyszalem podobna historie o tym ze po zamontowaniu i poprawnym docisnieciu wszystkiego dzwiek w sluchawce wzrosl znaczaco. W mojej jakosc rozmow jest ok ale w sumie mogloby byc glosniej. Wymieniac jednak predzej bede telefon niz glosnik wiec chyba zostawie jak jest :)

 #672430  autor: Ramirez
 04 lis 2013, 08:09
E72 nie ma zbyt dużej głośności rozmów to grzebać tam warto tylko wtedy gdy jest drastycznie cicho. A z tym dmuchaniem po siateczce obudowy to raczej ostroznie trzeba. Tylko na zdjętej obudowie bo inaczej mozna głosniczek zmarnować. Znam takich co dmuchali w głosnik a teraz coś trzeszczy podczas rozmów.
 #823503  autor: lukasz51195
 16 wrz 2015, 11:32
Panowie jaki głośnik polecacie z allegro, mile widziane linki bo są po 10zł,16zł a są i po 2,3zł i na każdej aukcji pisze że ORGINALNY :) Wiec Prosze o Pomoc. Dzięki